Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pozdrav z nejvyšší hory Evropy Mont Blanc

date_range 02.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Jaroslav Lukáš se po úspěšném pokusu o vrchol nejvyšší hory Rakouska Uherska Ortleru vydal se svými kamarády opět na nejvyšší vrchol Evropy Mont Blanc. Tato Bílá hora je známá především nestálým počasím a velmi silnými poryvy větru.

Z vyprávění horolezce Jaroslava Lukáše ze Študlova:

Musím říci, že tentokrát nám počasí přálo a až po Téte Rouse jsme postupovali podle plánu. Zde však ve výšce 3200 m n m nastala změna tlaku a tak jsme za rachotu silných bouřek 2 noci zůstali uvězněni ve stanech. Nad námi v pověstném kuloáru spadlo několik kamenných lavin a myšlenka na průchod tímto místem mému výstupovém týmu nepřidávala na klidu. Kdo se však chce pokusit o vrchol Mont Blancu musí tímto místem projít. Třetí den se však počasí uklidnilo a šli jsme na to. Za přítomnosti záchranářů kteří zasahovali pomocí vrtulníku u jednoho z výstupových týmů jsme bezpečně dorazili na Goutr a ve výšce 4000 m zakopali stan do ledovce.

Jaroslav Lukáš (vpravo) a jeho tým Petr a Olivie na vrcholu Mont Blanc   více fotek

Větrná noc upozorňovala na změnu počasí a tak ve 2 hodiny ráno jsme se vydali na pokus o vrchol Mont Blancu. Za velmi silného větru jsme v poledních hodinách zcela osamoceni dorazili na vrchol. Vzájemné gratulace, pár fotek a sestup dolů. Po výstupové i sestupové trase jsme potkávali skupiny, které neměli to štěstí a museli svůj pokus o vrchol předčasně ukončit. Znovu a znovu jsem viděl naprosté podcenění hory ze strany některých horolezců. Žádná aklimatizace, pohyb po ledovci bez navázání na lano, ztráta orientace, špatný zdravotní stav to vše je velký ale opravdu velký hazard.

Život v horách je krásný, ale náročný. Kdo má odvahu ať se pustí do dobývání krásných vrcholů, ale ať má vždy na paměti, že každá chyba může být draze zaplacena.

Mé poděkování patří PÁNU BOHU za ochranu a všem kteří mi fandí a podporují mne. Horám zdar.

Kontakt pro zájemce o Alpské velikány: Jaroslav Lukáš, tel +420731117730,

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA