Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pozor na šířící se podvodný e-mail se zavirovanou přílohou

date_range 18.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Podle dostupných informací se v posledních dnech do e-mailových schránek řady českých institucí dostala další vlna podvodných zpráv s infikovanou přílohou ve formátu .doc. Text zprávy upozorňuje adresáta na údajnou dlužnou částku z prosince minulého roku, vybízí ke kontrole a zaslání informací o platbě. Pokud by oklamaný příjemce přílohu otevřel, došlo by k nahrání škodlivého malwaru do jeho počítače.

 

Národní centrum kybernetické bezpečnosti doporučuje na podobné plošně šířené podvodné zprávy neragovat a neotvírat přílohu.

 

Podvodné maily jsou podepsané jakýmsi Františkem Hradeckým.

Takto vypadá jedna z verzí podvodného emailu

Podvodná zpráva se vyznačuje poměrně slušnou češtinou, lišící se kromě adresy odesílatele, číslem žádosti, dlužnou částkou, názvem přílohy i dalšími klíčovými slovy. Generovanou zprávu tak prozradí i nestandardní slovosled.

 

Že se jedná o pokračující plošnou kampaň, dokazují i záchyty od jiných bezpečnostních týmů, které zaznamenaly podvodné zprávy s podobným obsahem, či drobnými odlišnostmi.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA