Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prasklá hadička vytopila gymnázium ve Slavičíně. Žáci měli dva dny volno

date_range 31.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Na místě zasahovalo 5 hasičských jednotek. Foto: HZS

V sobotu 28. ledna došlo ve 3. patře patře gymnázia ve Slavičíně k havárii na vodovodním rozvodu, které mělo za následek vytopení tříd ve spodních patrech. Voda protekla až do přízemí. Na místě zasahovalo celkem 5 hasičských jednotek.

 

Příčinou nehody byla prasklá hadička teplé vody pod umyvadlem v odborné učebně ve 3. patře. Velitel zásahu hasičů si vyžádal i příjezd výkonnějšího vysavače pro odsávání nízké hladiny vody. „Nejen hasiči, ale i další zaměstnanci i rodinní příslušníci prováděli vynášení vnitřního zařízení a vybavení učeben. Z důvodu silného podmáčení stropů, z nichž odpadávala omítka a kazety podhledu, byla vypnuta elektřina,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

„Došlo k silnému podmáčení stropů v postižených učebnách, poškození kazetových podhledů na chodbě, podlah a kompletnímu poškození nábytku včetně počítačové techniky. Celkem se jedná o tři kmenové učebny, dvě odborné učebny a jeden kabinet. Tyto místnosti jsou zcela odstaveny od běžného provozu, zatím probíhá jejich vysoušení,“ popsala pro server regionvalassko.cz  Mgr. Libuše Pavelková, ředitelka Gymnázia Jana Pivečky a SOŠ Slavičín.

 

Foto: HZS

 

Žákům gymnázia udělila ředitelka školy volné dny na 30. 1.  a 31.1., aby mohli provést úklid po zásahu hasičů a počkali na posouzení budovy statikem a revizním technikem kvůli rozvodům elektřiny. Vše se tak již stalo. „V tuto chvíli mohu konstatovat, že jsme schopni od středy zajistit žákům výuku s využitím zbývajících učeben i přes nastalé komplikace. Bohužel čekám ještě na likvidátora pro ohledání škod. Chtěla bych tímto poděkovat všem, kteří se v sobotu večer podíleli na likvidaci následků tekoucí vody – kolegům, rodinným příslušníkům, přátelům, především však hasičským jednotkám, bez jejichž pomoci a profesionálního přístupu si neumím představit rychlé vyřešení situace,“ dodala ředitelka školy.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA