Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přednáška lidem osvětlila, jak cvičit paměť

date_range 24.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

V minulém týdnu se ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru sešlo bezmála pět desítek zájemců, které přilákala přednáška o trénování paměti. Setkání bylo pokračováním nedávné besedy o poruchách paměti a orientace a navázalo na ni doporučeními a praktickými ukázkami technik, které udržují mozek i paměť v kondici. Seriál přednášek a tréninků paměti pořádá v rámci Evropského roku aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity sociální komise Rady města Valašské Klobouky ve spolupráci s o. p. s. Zdislava Vsetín.

„Lektorka Ladislava Šerá všem přítomným vysvětlila, jak a proč mají trénovat mozek a paměť, aby byly stále funkční. Pomocí koncentračních cvičení ve spojení s různými paměťovými technikami si také mohli účastníci prověřit, jak jejich paměť vlastně pracuje," pověděla Ladislava Guričová, předsedkyně sociální komise.

 Foto MěÚ Val. Klobouky

Přednáška byla určena střední generaci, seniorům, rodinným příslušníkům pečujícím o blízkou osobu s poruchou paměti a orientace a všem zájemcům o tuto problematiku. „Další ze seriálu setkání na toto téma se plánuje na březen příštího roku," poznamenala předsedkyně.

Už v říjnu se ale mohou lidé vzdělávat znovu, a sice na přednášce „Systém sociálních služeb pro seniory a osoby zdravotně postižené", která se uskuteční ve čtvrtek 25. října od 15 hodin v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra. Posluchači získají přehled o službách pro seniory a osoby se zdravotním postižením, jejich poskytovatelích a možnostech financování. Dozvědí se aktuální informace o příspěvku na péči, dávkách pro zdravotně postižené a především o výplatě těchto dávek prostřednictvím sKarty.

Lenka Zvonková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA