Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Představil se jako rodinný příslušník. Seniorka přisla o dvanáct tisíc korun

date_range 01.Pro, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Dalšími dvěma případy podvodného jednání se v minulém týdnu začali zabývat zlínští kriminalisté. Nejen senioři by měli být obezřetní a nikdy neposílat peníze cizím lidem bez ověření skutečného příjemce.

 

„V tomto období opět začínají podvodníci na Zlínsku prostřednictvím telefonátů kontaktovat seniory. Volající se představí jako rodinný příslušník (vnuk, synovec, kamarád, rodinný známý) a žádá o peníze. Důvodů může být mnoho. Peníze mají sloužit na opravu automobilu, zaplacení nájmu nebo dluhu,” popsala taktiku podvodníků mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

V jednom případě poslala pětašedesátiletá žena na uvedené číslo účtu dvanáct tisíc korun, ve druhém případě naštěstí sedmdesátiletá seniorka před zasláním peněz zavolala na linku tísňového volání policie. „Telefonátem si ušetřila třicet tisíc korun, které původně chtěla volajícímu podvodníkovi poslat,” upřesnila Monika Kozumplíková.

 

Pár preventivních rad od policistů:

1.    Když Vám volá někdo, kdo se představí jako Váš známý či příbuzný, vždy si tento telefonát zpětně ověřte u konkrétní osoby, za kterou se vydává.

2.    Nikdy neposílejte peníze, pokud si nejste jistí příjemcem!

3.    Pokud je Vám volající podezřelý, zavolejte na linku 158 a pokus o podvod oznamte policistům.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA