Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Představujeme festival LEBEDA 2010

date_range 26.Čvn, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Doba festivalů už začíná být v plném proudu a můžeme si tak začít v kalendářích zaškrtávat termíny těch, kterých se zúčastníme. U festivalu Lebeda je to klasicky poslední červencový víkend, který letos připadá na 30. – 31. 7. a bude to tak už po třetí, co se lidé sejdou na kopci mezi Luhačovicemi a Slavičínem (není tajemstvím, že se jedná o pokračovatele Festiválku, jehož zde proběhlo 10 ročníků). Tento festival sice nepatří k těm největším, ale předešlé ročníky dokázaly, že svou fanouškovskou základnu má a celé řadě lidí by nepochybně chyběl. Na tom má asi největší podíl místo, kde se koná – louka ohraničená z jedné strany lesem a z druhé se Vám naskýtá nádherný výhled prakticky na celou jižní Moravu.

Dalším nezanedbatelnou součástí je samozřejmě hudba a pořadatelé na svých stránkách už odkryli podstatnou část line-upu. A opět to bude něco, na co asi jinde nenarazíte (viz. loňské vystoupení maurů Te Ranga Tumua z Nového Zélandu). Mezi potvrzenými umělci budou momentálně asi nejvíc lákat Rot Front z Berlína. Tato početná banda se v České republice představí vůbec poprvé a ve své hudbě spojuje hudbu Evropy východní s tou jižní, jež servíruje ve výbušném mixu. Sami říkají, že bourat hranice je jejich mise. Jejich koncerty jsou tedy i určitým politickým vyjádřením, ale v životě mimo pódium politickou skupinou nejsou. Žijí bez jakýkoliv stresů v harmonickém souznění národností, etnik, hudebních žánrů a kultur. A funguje to. Podívejte se na složení skupiny – Ukrajinec, dva Maďaři, Američan, Australan a pět Němců mixujících ska, reggae, dancehall a zvuky curia s klezmerem, hiphopem, turbopolkou, středomořskými melodiemi a nechybí rockové rify. Ruské, maďarské, německé a anglické texty utváří a doplňují dobrodružství emigrantů v kosmopolitním Berlíně.

 

Festival Lebeda    foto archiv Stan.Fuks

 

I další vystupující Vám zajistí nestandardní zážitek, jež by jste na jiných festivalech hledali marně. Lze jmenovat třeba slovenské Chiki Liki Tu-a, kteří jsou díky recesistickému "hitu" „Láska moja de si" známí i u nás. Nebo zástupci průmyslového folklóru Vrbovskí Víťazi, hrající výhradně na vlastnoručně vyrobené nástroje. Neodmyslitelnou součástí je i druhé pódium zaměřené na elektroniku. Tam Vás čeká třeba kapela Alef Zero, která Vás přesvědčí, že drum´n´bass je nejlepší, když se hraje na živo a v početném nástrojovém obsazení. To ikona domácí DnB scény dj Sayko naopak dokáže dostat tancechtivý dav do varu jen za pomocí dvou gramofonů.

Vedle toho Vás nově čeká i BIO stage, což je místo, kde naleznete bio umění bez urychlovačů. To znamená, že zde vystoupí jen unplugged skupiny, cimbálovka. Své místo na stage bude mít i divadlo nebo se tady budou konat různé workshopy. Večer se ale hlavně budou promítat filmy, takže to bude pořádnej biják! Vedle toho bude součástí festivalu i čajovna T-OK, bohatá nabídka vege i nevege jídla, plus festivalový obchůdek. Dále budou připraveny další různé aktivity na ukrácení dlouhé chvíle jako legendární šplh po bednách od piva nebo fotbálky.

Festival Lebeda 2010
30.červenec 2010,Rudimov, Slavičín

Stage A:
Rot Front (DE), Chiki Liki Tu-A (SK), BT´n´J, Zeměžluč, Fuera Fondo (SK), Žamboši, První hoře, Vrbovskí víťazi (SK), Ciment, ATP band, My Dead Cat, Autopilot, Fly Fly Fly, Bačkůrky z mechu, Študlov Comunity, 29musix

Stage B:
Live: Ear Drum Kru (SK), Wotienke & Band, Alef Zero, Zgarp, Side9000, Fryfex, Ivančický dixieland Djs: Sayko, Old Vasha, e.Geo, Alien, iGore, Styrax, Dr.Um, Oggy, Pohon.cz Djs (Golly, UfO, Spool, Romitronic, Parabot, Marcco, Kotlyk)

BIO stage:
12:piet, Cimbálovka, Divadlo Vagofon, workshopy, večerní biják a další vychytávky

www.lebedafestival.cz/2010  // Vstup: 250,- Kč (2 dny), 200,- Kč (předprodej, 1 den) // start: 17:00

 
-tz-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA