Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Předváděcí akce lákají i na kvalitní česnek

date_range 25.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Na posezení se specialistou na zdravou výživu je vábil leták, který našli ve schránce. Ovšem i zde platí stará známá věta, že nic není zadarmo. Po zaplacení třicetikorunového vstupního poplatku vypsali účastníci besedy kupon s osobními údaji.

Následovat mělo avizované povídání o zdravé výživě. „Namísto odborníka na správné stravování však desítky minut poslouchali dva prodejce domácích spotřebičů," řekl tiskový mluvčí Petr Jaroš. Po několikahodinové prezentační akci se schylovalo k rozdávání slibovaných dárků. Ke dvěma kilogramům česneku, který měli diváci předváděcí akce dostat za účast, mohli získat ještě kilogram navíc. A to za koupi čistícího prostředku v hodnotě 220 korun. Ovšem skutečně obdarovaných bylo poskrovnu. Jen pár lidí odešlo jak s čistícím prostředkem, tak i s česnekem.

„Vychytralí prodejci ostatním oznámili, že jim česnek v autě shnil, mají jej málo a rozdají proto dárky náhradní. Těmi měly být dva balíčky instantní polévky," informoval mluvčí. Suma sumárum se nikdo nic nedozvěděl o zdravé výživě, většina si místo slibovaného česneku mohla odnést jen instantní polévku a někteří dokonce tvrdí, že zaplatili 220 korun, aniž by dostali čistící prostředek. A ti, kteří si zakoupili některý z nabízených kuchyňských spotřebičů, zřejmě také spokojeni nebudou. A to v momentě, kdy zjistí jeho skutečnou hodnotu.

Policisté nyní prověřují, jestli se prodejci neúčastnili pochybných aktivit i v jiných městech. Zároveň před podobnými akcemi varují veřejnost. „Letáky lákající na výlet s dárkem a občerstvením zdarma je vhodné ignorovat," dodal mluvčí. Pokud tedy nechceme strávit dlouhé hodiny na předváděcí akci, na které se velmi schopní prodejci snaží vnuknout lidem značně nadhodnocené a mnohdy také nekvalitní zboží. „Důležité také je, aby si před návštěvou podobných akcí lidé důkladně přečetli leták a to hlavně vše, co je napsáno tím nejmenším písmem na stranách letáků. Tam se totiž dočtou například to, že změna programu je vyhrazena, fotografie slibovaných dárků je pouze ilustrační nebo že je možná i změna těchto darů," doplnil mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA