Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přelom roku z pohledu hasičů a policistů

date_range 02.Led, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up K požáru tůjí došlo při používání zábavní pyrotechniky. Foto: HZS

Na přelomu roku zaznamenali policisté ve Zlínském kraji 97 událostí. V žádném z případů se naštestí nejednalo o nic mimořádného.

 

Během silvestrovské noci lidé nahlásili devět požárů. Hořela například popelnice, nevybuchlá pyrotechnika a túje. V obci Jarcová 1. 1. 2023 před půl devátou hodinou večerní shořelo 16 tújí a bylo poškozeno nadzemní vedení elektrického vedení slaboproudu i nízkého napětí. „K požáru došlo při používání zábavní pyrotechniky. Požárem došlo ke škodě v předběžné výši 50 tisíc korun. K zranění osob nedošlo. U požáru zasahovala jednotka HZS Zlínského kraje stanice Valašské Meziříčí a místní dobrovolná jednotka,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

Foto: HZS

 

Rušení nočního klidu a dopravní nehody

 

Další oznámení na tísňovou linku se týkala občanského soužití, fyzického napadení a ve třech případech rušení nočního klidu. V průběhu noci zastavily policejní hlídky ve Zlínském kraji celkem pět řidičů pod vlivem alkoholu. Ve třech případech se jednalo o trestné činy. Další člověk za volantem se dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dopravní policisté šetřili celkem tři dopravní nehody. Jedna se stala zhruba jednu hodinu po půlnoci v obci Olšina u Zdounek. Podnapilý řidič tam narazil do stromu. Přístroj u něj naměřil 2,5 promile alkoholu.

 

Pátrání po muži, který se ztratil na výšlapu

 

Kromě těchto událostí policisté od pěti hodin odpoledne pátrali na Vsetínsku po pětapadesátiletém muži, který byl s kamarády na výšlapu. Muži se udělalo špatně, vzdálil se od přátel a ti jej poté už neviděli. „Do pátrací akce byli zapojeni policejní psovodi, hlídky obvodních oddělení a policejní vrtulník. Muž se naštěstí vrátil zpět domů. Byl v pořádku,“ popsala mluvčí policistů Barbora Balášová.

 

Na Zlínsku vyhrožoval sedmadvacetiletý muž skokem z balkonu, nebyl na tom psychicky dobře. Policejní vyjednavačce se podařilo muži tento čin vymluvit a dostali jej do bezpečí. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA