Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Premiéra videoklipu V náručí byla oslavou lásky a snů

date_range 07.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: Radomír Dolanský

Ve středu se stal dlouho chystaný projekt videoklipu V náručí skutečností. Samotný klip a vše kolem něj provázely nezvyklé úkazy, s kterými se v současné době zachází jako se vzácnými poklady.

 

V kulturním domě v Jarcové už od třetí hodiny odpolední kmital každý, kdo se objevil ve dveřích. Nikdo by neřekl, že ti propocení dělníci poletující po sále jako pilné včeličky, jsou hoši z kapely Contraakce a STRAM, že tady připravuje kamery na streamové vysílání exkluzivní mediální partner celého projektu Marianka Michal Fuks z Regionu Valašsko, který si přivezl i posilu Lukáše Martinku. Nakonec sice pochybělo trochu síly od wifi signálu, ale i tak se ozývala po akci řada lidí s nadšením, že alespoň takto mohli být při tom. Čtenáři se můžou podívat na průběh večera v bohaté fotogalerii, která je součástí tohoto článku.

 

Je krátce před půl sedmou večer a rozruch (lépe to vystihuje už jen slovo šílenství) dosahuje vrcholu. Začínají přicházet první hosté a sponzoři, které usazují na místa dlouholeté fanynky skupiny STRAM a především jejího frontmana Jiřího Pirníka. A teď to přišlo všechno naráz. Reportáž natáčí TV Noe, která jako jediná z pěti oslovených televizí na premiéru přijela a natočila do svých Noevin perfektní reportáž z průběhu celé premiéry.

 

 

Ve stejné chvíli přijíždí Marianka a kameraman TV Noe okamžitě ztrácí zájem o autora scénáře a otáčí kameru k hvězdě celosvětové premiéry Mariance Vaněčkové. Těsně poté přijíždí další hvězda premiéry, kmotr videoklipu Petr Kolář se svým kolegou, výborným kytaristou Ondřejem Pátkem.

 

Sál kulturního domu se spíše rychleji než pomalu zaplňuje a úderem sedmé hodiny začíná hrát skupina Contraakce z Hošťálkové v čele se svým frontmanem Milanem Kovářem. Ogaři hrají hutný rock, ale obecenstvu se líbí a dostávají ho pomalu do varu. Po třech skladbách na pódium přichází zkušená moderátorka z Huslenek Lucie Strbačková, kterou můžete například vidět ve filmových valašských besedách Michala Mikulenky se zajímavými lidmi nejen z Valašska. Vítá všechny přítomné, seznamuje s následujícím programem a opět nechává volné pole skupině Contraakce.

Premiéra videoklipu V náručí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

V zákulisí zatím probíhá fotografování s Petrem a Ondřejem. Samozřejmě, že se Valaši snaží Petru Kolářovi, který neřídí, představit bohatství Valašska. Petr po okoštování zjišťuje, že Valašsko miluje. Ale obecenstvo čeká na svoji hvězdu. Asi ne náhodou je v sále nadvláda žen. To je slyšet i v nadšeném výskotu vítajícím dvojici Kolář, Pátek. A Petr to opravdu rozjede na plné pecky. Pozadu nezůstává samozřejmě ani Ondřejova profesionální hra, a tak sál po chvíli doslova bouří nadšením. Petr je během koncertu dopován valaškou medicínou, takže jeho výkon samozřejmě graduje a sál zpívá, vstává, aplauduje, tančí.

 

Petr Kolář a Ondřej Pátek zaručeně předali divákům slavnostní premiéry videoklipu V náručí to nejlepší ze svého umění. Ale to už pódium vítá všechny protagonisty videoklipu. Na pódium přichází Jiří Pirník jako autor textu a melodie skladby V náručí. Následuje celá kapela STRAM, která písni vytvořila úžasné aranžmá. Poté přichází na řadu Vojta Kocůrek, který měl na starost produkci videoklipu i slavnostní premiéry. Díky jeho spolupráci na střihu zvýšil videoklip svoji kvalitu o desítky procent. Pak přichází na řadu autor námětu a scénáře Radomír Dolanský, který měl rovněž na starost produkci s Vojtou Kocůrkem a především komunikaci s Marií a Mariankou Vaněčkovou, které na pódiu vítá dlouhý aplaus diváků. Vedle maminky Marie a Marianky Vaněčkových stojí snový zachránce Lukáš Frydrych z Hustopečí nad Bečvou, jinak tanečník ze ZUŠ Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí. Následují dospělí dvojníci Marianky a Lukáše Martina a Jakub Denkovi, kteří v klipu ztvárnili Mariančiny sny o tanci a lásce. Dalším představeným je člověk, který vše převedl, jak se říká, na filmový pás, což si sám režíroval a posléze rozstříhal. Jiří Novotný, kameraman, režisér a střihač v jedné osobě. Jeho záběry přetavily psanou verzi a daly jí život. Na pódiu samozřejmě nesměl chybět zástupce hasičů Jarcové a zastupitelstva Jarcové, zástupce Jaroslava Šuly a ženy Věrky, člověka s neutuchajícím entuziasmem, sám Jaroslav Šula. Obec Jarcová a samotný Jarek Šula mají na vzniku videoklipu a především slavnostní premiéry velkou zásluhu. Jako překvapení se na pódiu objevila sličná černovláska s tajným posláním. Jana Kozáková jako zástupkyně veškerého komparzu z natáčení donesla Mariance jeden z největších snů jejího života – zájezd do francouzského Disneylandu. Tento dárek Marianku dojal k slzám. Jste vynikající, komparzisté, díky! Pak už nezbývalo, aby Lucie Strbačková všechny pozvala k celosvětové premiéře videoklipu V náručí skupiny STRAM.

Premiéra videoklipu V náručí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Celý sál ztichl, ponořil se do tmy a úvodní filmové obrazy doprovázela melodie skladby V náručí. Postupem času se v odrazech stříbrného plátna začaly třpytit oči diváků víc a více. I otrlí mužové, kteří mají za sebou těžké životní zkoušky, jako třeba frontman Contraakce Milan Kovář, přiznávali, že jim skanula po tváři nějaká ta slza. Jestli se videoklip podařil, na to odpověděli přítomní dlouhotrvajícím potleskem a opakujícím se typicky valašským pochvalným pokřikem – wow.

 

Po promítnutí představila Lucie Strbačková na pódiu rovněž velmi důležité osoby podílející se na vzniku videoklipu – sponzory neboli partnery projektu. Za všechny snad nejlépe shrnul svoje pocity jeden z generálních sponzorů Petr Bravenec. I oni si od diváků odnesli vřelé poděkování, že uvěřili v myšlenku scénáře a rozhodli se ji podpořit. Poněvadž jedno promítnutí na dokonalé prožití nestačí, následovala ještě opakovaná projekce.

 

Snad nikdo by neuvěřil, že taková nádherná lidská vřelost a snaha pomoci může mít i svoji temnou stranu. Ale i v takových případech se najdou lidské trosky, zkrachovalci, kteří neschopní, ač zdraví, tedy pouze fyzicky zdraví, kladných citů, jsou ze závisti vůči těžce zkoušené mamince i Mariance, schopní udavačství, pomluv a dalších odporností. Takové lidské zrůdičky provázejí, bohužel, tu a tam, život nemocné Marianky. Nezbývá než doufat, že lidí dobré vůle bude takové množství, aby svým hřejivým přístupem lásky a přátelství žlučovitou závist převálcovali.

Premiéra videoklipu V náručí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

VÝZVA DOBRÝM LIDEM! Maminka Marie Vaněčková potřebuje pomoci s asistencí. Třeba i s tou základní, chodit s Mariankou na procházku, ale i náročnější, která zahrnuje polohování, starost o osobní hygienu apod. Zájemci o pomoc si určitě kontakt na Marii Vaněčkovou najdou třeba na sociálních sítích nebo na stránkách Marianky.

 

Veřejné poděkování patří zcela určitě všem partnerům, kteří podpořili vznik videoklipu finanční podporou. S díky od všech zúčastněných a lidí, kterým dá klip novou naději v dobro a lásku, v plnění snů, těmto firmám a jednotlivcům. Jsou to: generální sponzor Štec SVT s.r.o., generální sponzor Ing. Petr Bravenec, projektová kancelář s.r.o., František Cvaško, Kovar a.s., TM Stav spol. s r.o., Sbor dobrovolných hasičů Jarcová, obec Jarcová, HAJDIK a.s., Commodum spol. s r.o., Lenka a Karel Trlicovi, obec Valašská Bystřice, obec Huslenky, Tomáš Adámek – AplikaPrint, Petr Tlašek, Jan Mikulenka, Ivana Daňková, Vladimír a Jana Veličtí, Michal Fuks portál Region Valašsko, LAGOON-FOTO a.s., Petr Machýček.

 

Radomír Dolanský

 

Videoklip V náručí

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA