Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přežít ve zdraví zimu pomůže sama příroda

date_range 31.Říj, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu 30. října 2013 jsme se sešli s paní Jaroslavou Divílkovou z Poradny a bylinkářství Petrklíč z Vizovic, abychom si popovídali o tom, co bychom měli udělat jak pro naše tělo, tak pro naši duši, abychom nastávající dlouhé zimní období přečkali v dobré tělesné i duševní kondici a to bez toho, že bychom museli utrácet nemalé finanční prostředky v lékárnách. Příroda je totiž sama o sobě jednou velkou lékárnou, stačí se jen rozhlédnout. K tomu, abychom mohli využívat plody přírody ke svému prospěchu, musíme mít alespoň trošku přehled o tom, co je dobré a jak toho využít. A k tomu nám dopomohla paní Divílková, která se s námi ochotně podělila o své letité zkušenosti. 

V průběhu příjemného odpoledne jsme společně „namíchali čaj z plodů podzimu", ve kterém nesmí chybět např. šípek, rakytník, jeřáb, meduňka, máta, řebříček, švestky, jablka, hrušky. Poučili jsme se, jak předcházet nachlazení, kašli, rýmě a když už se jim nevyhneme, tak jak s nimi účinně bojovat, aniž bychom museli navštívit lékaře či již zmiňovanou lékárnu.

V závěru položila paní Divílková jednoduchou otázku: „Co je valašská medicína?" Odpovědí bylo mnoho. Snad nejčastěji byla slyšet odpověď – slivovice, následovaná klobáskami či špekem. Znáte vy správnou odpověď? Je to křen a zelí. 

Středeční přednáška byla poslední z letošní série, kterou jsme zahájili povídáním na téma Jsme to, co jíme, dále to bylo Jarní čajování a Zdravé pečení. Jak dodala Ludmila Šulcová, příští rok bude místní skupina ČČK pokračovat v podobných přednáškách, tak pokud jste nestihli ty letošní, nevadí, budeme se na vás těšit v roce 2014.

Poděkování patří paní Jaroslavě Divílkové a paní Ludmile Šulcové.

Text a foto za místní skupinu ČČK Eva Fialová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA