Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Při akci DIOR celníci zabavili padělky za 2 miliony korun

date_range 20.Čvn, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: Celní správa České republiky

Zboží porušující práva duševního vlastnictví zajistili zlínští celníci během celostátní akce označené krycím názvem „DIOR“, v rámci kontrolní činnosti provozoven. Ve Zlínském kraji sice nemáme velké tržnice typu SAPA a podobně, kde je pravděpodobnost prodeje padělků mnohem vyšší, ale i tak byli celníci v našem kraji ve své činnosti úspěšní.

 

Ve dnech 10. a 11. května celníci kontrolovali provozovny v obcích Vizovice a Kroměříž, kde zajistili čepice, hračky, obuv a sportovní kalhoty s logem známých renomovaných značek. „Konkrétně se jednalo o 246 kusů zboží. V případě nelegálního prodeje by majitelům ochranných známek vznikla škoda dosahující téměř 2 miliony korun,“ uvedl tiskový mluvčí Celního úřadu pro Zlínský kraj por. Mgr. Dušan Janiš.

 

Celní správa ČR svým postupem zamezila prodeji zboží nízké kvality, které poškozuje nejen majitele ochranných známek, ale i samotné spotřebitele.

 

Ukázka zajištěného zboží na Zlínsku. Foto: Celní správa České republiky

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA