Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

V Brumově-Bylnici muž našel funkční dělostřelecký granát

date_range 04.Kvě, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dělostřelecký granát nalezený u Brumova-Bylnice, foto: PČR

V pondělí po sedmé hodině ráno policisté přijali oznámení o nálezu předmětu podobnému munici na okraji lesa u Brumova-Bylnice. Dvaatřicetiletý muž tady chystal dřevo a uviděl přitom předmět o rozměrech asi 50 x 15 cm. S předmětem nijak nemanipuloval a jeho nález přišel osobně oznámit na policii.

 

Policisté z Valašských Klobouk vyrazili na dané místo k prověření nálezu. „Zjistili, že se s největší pravděpodobností skutečně jedná o munici a požádali o příjezd pyrotechniků. Mezitím místo nálezu zapáskovali, aby zabránili přístupu dalších osob nebo manipulaci s předmětem,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Policisté místo zapáskovali, foto: PČR

Policejní pyrotechnik z expozitury ve Frýdku – Místku po příjezdu na místo konstatoval, že se skutečně jedná o funkční dělostřelecký granát ráže 7,5 cm, šrapnel, z období Rakousko – Uherska. Nález řádně zajistil, uložil a převezl k pozdějšímu bezpečnému zničení.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA