Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Při dětské párty můžete přispět na sbírku pro těžce nemocného Filípka

date_range 22.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality

V neděli 24. září se kulturní dům Klobučan promění v madagaskarskou džungli plnou pohádkových bytostí, ve které v 15 hodin vypukne dětská párty „Tropical Island“. A kromě bujaré zábavy, tance, bublinek, her a soutěží přinese odpolední program i příležitost k dobrému skutku. Návštěvníci akce mohou přispět do sbírky pro Filípka z Valašských Klobouk, který trpí velmi závažným a vzácným onemocněním. Postačí svůj dar vhodit do zapečetěné kasičky, nebo si zakoupit občerstvení v dobročinné kavárně. Přijďte se s dětmi bavit – a také pomáhat. Sál se otevírá už ve 14.15 hodin.

 

„Děti se na nedělní párty ocitnou uprostřed známého pohádkového příběhu o Madagaskaru a setkají se s jeho hrdiny, králem Jelimánem, lvem Alexem, rozpustilými opicemi i dalšími postavami. Společně si užijí spoustu her, soutěžení a dovádění. Srdečně zveme malé i velké návštěvníky,“ uvedla Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. „Zážitek ze společného rodinného odpoledne může být ještě o kousek lepší díky dobrému skutku na podporu nemocného Filípka, který si bohužel takovou zábavu dopřát nemůže,“ dodala.

 

 

Filípek je jedním ze tří pacientů v České republice, kteří trpí vzácnou Schimkeho imunooseální dysplazií. „Onemocnění postihuje kosti, ledviny a imunitu, a proto je malý pacient denně závislý na dialýze. Navíc ho trápí ischemické záchvaty a epilepsie, prodělal dvě mozkové mrtvice, bojuje s vysokým krevním tlakem a dalšími vážnými obtížemi. Výtěžek bude použitý na podporu léčby a úpravu jeho domácího prostředí,“ popsala koordinátorka sbírky Dagmar Šebáková a doplnila, že veřejnou sbírku schválil Krajský úřad Zlínského kraje a záštitu jí udělila obec Štítná nad Vláří-Popov.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA