Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Při požáru nalezli hasiči ohořelé tělo člověka

date_range 22.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Dne 22.12.2009 v 02:58 hod. byli hasiči informováni o požáru rodinného domu v Nedašově Lhotě.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk se dvěma cisternami, kterou postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů i ze II. stupně požárního poplachu obcí Nedašova Lhota, Brumov, Bylnice, Návojná a Valašské Klobouky. Ze Zlína na místo vyjel také velicí důstojník směny. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že došlo k rozsáhlému a tragickému požáru rodinného domu.

Požár zpozorovali sousedé, kteří událost nahlásili na tísňovou linku. V době příjezdu hasičů už byla v plamenech celá střecha a dvě obytné místnosti přízemního domu. Hasiči postupně rozvinuli pět útočných proudů vody a snažili se o rychlou lokalizaci požáru. Podle prvotních informací se měl v domě nacházel pětačtyřicetiletý majitel.

 

foto HZS Zlínského kraje    více fotek

 
Požár se rychle rozšířil a plamenům postupně podlehla celá střecha i stropy, které se probořily do místností. Hasiči dál bojovali s požárem a postupně pronikali do domu. Při odstraňování sutin a zborcených částí domu bylo v jedné z místností nalezeno značně ohořelé torzo lidského těla. Předpokládáme, že šlo o majitele. Dalším průzkumem byl nalezen i jeho mrtvý pes. Dostatečnou dodávku hasiva na likvidaci požáru zajišťovala obecní hydrantová síť a kyvadlová navážka vody.

Likvidace požáru trvala hasičům ještě celé dopoledne, kdy bylo nutné postupně rozebírat zničené konstrukce domu a uhašovat skrytá ohniska požáru. I nadále probíhal průzkum sutin, neboť nebyla vyloučena možnost přítomnosti dalších osob v domě.

Po příjezdu vyšetřovatele hasičů ze Zlína bylo místo požáru ohledáno. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření hasičů i policie. Možné jsou různé verze, které se prověřují. Požárem způsobené škody byly předběžně odhadnuty na 800.000 Kč. Během posledního týdne jde již o druhou tragickou událost při požáru na Zlínsku, a navíc v tomto mikroregionu. V pondělí dne 14.12.2009 vyjížděli hasiči k požáru domu v sousedním Brumově, kde zemřela žena.

aktualizováno

Ráno po sedmé hodině došlo k vystřídání směn hasičů, kteří nadále zůstávají na místě k postupnému hašení skrytých ohnisek, k odstraňování následků požáru a sutin. Ráno také znovu začal pracovat tým vyšetřovatelů, který se nadále snaží zjistit příčinu vzniku požáru. Mravenčí práce při hledání důležitých stop se může protáhnout do večerních hodin.

V odpoledních hodinách skončil vyšetřovatel hasičů prozatím na místě požáru své šetření. Dosavadní výsledky ukazují na možnou příčinu vzniku požáru v oblasti nedbalosti při manipulaci s otevřeným ohněm, při kouření nebo při topení. Případ zůstává i nadále ve společném šetření hasičů a policie.

Vzhledem k tomu, že tělo bylo značně ohořelé a nebylo ho možné přesně identifikovat ani určit příčinu smrti, rozhodli policisté o soudní pitvě.

 
Ivo Mitáček
HZS Zlínského kraje
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA