Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Při problémech s kojením pomáhají odsávačky

date_range 30.Zář, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Dvě moderní elektrické odsávačky mateřského mléka Medela Symphony v hodnotě bezmála sto tisíc korun nově pomáhají maminkám, které přivedou své dítě na svět ve Vsetínské nemocnici a.s.

Ženy tak mají k dispozici další komfortní, nadstandardní vybavení, jež rozhodně není k vidění ve všech nemocnicích. Dvoufázové odsávačky umožňují odsávání mléka z obou prsů současně a navozují přirozený pocit jako při kojení. Jejich používání pochvalují zdravotníci i maminky samotné.

„Nové odsávačky modelují sání dítěte, to znamená krátký spouštěcí reflex a poté pomalejší hlubší odsávání mateřského mléka," vysvětlila Blanka Surmařová, staniční sestra gynekologicko-porodnického oddělení Vsetínské nemocnice a.s. Elektrická dvoufázová odsávačka je výhodná pro matky, které mají problémy s pozdním nástupem laktace, nedostatečnou či sníženou tvorbou mléka, mají bolestivé či poraněné bradavky. „Matky učíme samozřejmě i ruční odstřikování, ale nová pomůcka je pro ně mnohem výhodnější. Dojde k okamžité úlevě bolavého nalitého prsu, ke zvýšení laktace mléčné žlázy," doplnila Surmařová.

 Novinka ve Vsetíně: moderní odsávačky mateřského mléka (foto archiv nemocnice)

Kojení je věnována maximální pozornost

Vsetínské zdravotnické zařízení je jedním z prvních, která získalo titul Baby Friendly Hospital a podpoře kojení je zde již tradičně věnována maximální pozornost. „Novorozenci jsou plně kojeni, pokud to kontraindikace nevylučuje. Náhrada mateřského mléka je podávána alternativním způsobem pouze z lékařské indikace," informovala o strategii kojení lékařka novorozenecké stanice dětského oddělení Vsetínské nemocnice a.s. MUDr. Jolanta Panáčková. Podpora kojení zde probíhá dle potřeb dítěte, ne dle časového harmonogramu. Kojeným novorozencům nejsou nabízena šidítka ani savičky. Matky získávají potřebné praktické rady, zdravotníci jsou připraveni jim pomoci, jejich přístup pacientky oceňují a chválí. Na stanici jsou laktační poradkyně připravené poradit nejen po dobu hospitalizace, ale i později telefonicky. Kontakty najdou zájemkyně na webových stránkách oddělení.

Bonding a rooming-in

Nemocnice rovněž podporuje budování základních emočních vazeb mezi dítětem a matkou (rodiči), důležitost prvního kontaktu (zahájení bondingu). „Jsou vytvořeny podmínky pro patřičný kontakt dítěte s matkou, včetně iniciálního kontaktu a přiložení dítěte k prsu po narození bez zbytečných odkladů," doplnila lékařka. Samozřejmostí je umožnění poporodní péče na pokojích, kde je umístěno dítě s matkou (rooming-in). Na pokojích jsou k dispozici moderní polohovatelné postýlky, speciálně tvarované mycí boxy, výhřevné moduly a další potřebné vybavení.

Počet porodů roste

Prostředí porodnice se stále zlepšuje a zájem rodiček dlouhodobě roste. Vloni zde porodilo 710 žen, což byl více než desetiletý rekord. Letos počet porodů ještě převyšuje srovnatelné období loňského roku. K 25. září jsme ve Vsetíně měli 547 porodů, což je o 11 více než před rokem. Měsícem s největším počtem porodů byl červenec, kdy přišlo ve Vsetíně na svět rekordních 86 dětí.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA