Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Praskl popruh a tunový náklad se vysypal na chodník

date_range 18.Kvě, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Několika set kilogramové tabule skla na chodníku. Foto: HZS

Na silnici I/57 ve Valašské Polance došlo ve středu 18. května k nehodě. Z nákladního automobilu při průjezdu zatáčkou vypadl odhadem tunový náklad přímo na místní chodník sousedící s frekventovanou silnicí první třídy, která spojuje jižní Valašsko se Vsetínem. Tato silnice byla po dobu úklidu od střepů neprůjezdná a tvořily se kolony.

 

K nehodě došlo před devátou hodinou odpoledne. „Pětatřicetiletý řidič nákladního automobilu Iveco jedoucí ve směru na obec Leskovec nedostatečně zabezpečil přepravovaný náklad na ložné ploše vozidla. Při průjezdu levotočivou zatáčkou praskl popruh a tabule vícevrstvých skel se vysypaly na komunikaci,“ popsala pro server regionvalassko.cz mluvčí policistů Simona Kyšnerová. Pádem nákladu došlo k poškození svrchní části vozovky, sloupku svodidla, dvou kusů vzrostlých tújí a také pochopitelně samotných skel. Škoda se vyšplhala na částku přes 400 tisíc korun.

 

Po chodníku v době nehody nikdo nešel a několika set kilogramové tabule skla naštěstí nikoho nezranily. „Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní.  Přestupek vyřešili vsetínští dopravní policisté na místě pokutou,“ dodala policejní mluvčí.

Hasiči odklízejí střepy ze silnice ve Valašské Polance. Foto: HZS

Profesionální hasiči ze stanice Vsetín spolu s místní dobrovolnou jednotkou skleněné tabule odklízeli. Náklad spadl na okraj silnice a na chodník. Střepy ale byly po celé komunikaci, která tak po dobu úklidu byla neprůjezdná. „Starosta obce zajistil kontejner, do kterého hasiči sklo uklidili. Po odstranění stojanu na skleněné tabule umyli hasiči vozovku a poté byl provoz v místě události opět obnoven,“ upřesnila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA