Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Příběh Thoma Artwaye na festivalu Neleň!

date_range 02.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Ve dnech 3.-5. listopadu 2017 proběhne ve Slavičíně třetí ročník kulturní akce Neleň!. Festival má za cíl přispět k živé komunitě ve městě a povzbudit obyvatele v zájmu o dění. Umožňuje mezigenerační setkání, zprostředkovává dialog a podle Michala Filáka, ředitele festivalu, „vytváří prostor pro spolupráci. Inspiruje možná i k něčemu velkému."

Neleň! patří k největším událostem města a je svým zaměřením unikátním projektem. Na čtyřech scénách se představí více než 50 místních i mimoregionálních osobností, které dokazují, že pracovitost a zdolávání překážek má v životě smysl. Během takřka tří dnů přednášek, workshopů či diskuzí zazní témata z oblastí přírodních a sociálních věd, technologie i life-stylu. Účastníci si letos budou moci vyslechnout mj. „Návod pro život" Lenny Trčkové, zhodnocení projektu „Piána v ulicích" Michaely Hečkové nebo příběh muzikanta Thoma Artwaye „Moje cesta ulicí".

     Multižánrový festival Neleň! 2016                foto: Helena Machalová               fotogalerie

Páteční program tradičně zahájí vernisáž výstavy, tentokrát s názvem „Za Slavičínem." Veronika Drábková, jedna z koordinátorek, o ní říká: „Rozhodli jsme se vytvořit prostor, kde bude divák pociťovat představivost přírody. Tento široký záběr výstavy není jenom o zeleni, ale o jejím přesahu a vnímání každého autora." Účastníci po ukončení vernisáže zhlédnou divadelní představení nezávislé scény SemTamFór, stand-up comedy Jakuba Cermana a Autentický klarinetový koncert. Sobota bude v režií Thoma Artwaye a kapel HRTL, 1flfsoap a Ette Enaka. „Všechny tyto kapely jste mohli vidět na mnoha menších, ale i větších hudebních festivalech. Dohromady vytvoří zajímavou fúzi hudebních stylů," dodává Štěpán Hrabovský.

Letošní přidanou hodnotou Neleň! bude výuka ve formě přednášek a workshopů na Gymnáziu Jana Pivečky a SOŠ Slavičín. Podle Ivany Častulíkové „je pro organizační tým důležité motivovat každého jednoho studenta, aby si vybral cestu, po níž chce jít a byl v rámci svých možností a dovedností skvělý v oboru, zájmu či profesi, které ho naplňují." V navázané spolupráci s Městskou knihovnou Slavičín pokračuje tradice „Daruj knihu" věnováním inspirujících knih, které mají v knihovně svůj prostor.

     Multižánrový festival Neleň! 2016                foto: Helena Machalová               fotogalerie

Neleň! staví na dobrovolnické bázi a realizační tým společně s vystupující jej připravují měsíce bez nároku na honorář. Rozpočet třetího ročníku činí celkem 79 000 Kč, přičemž je z většiny tvořen individuálními příspěvky na transparentním účtu 2800960500/2010 a finanční podporou Města Slavičín částkou 15.000 korun. Více informací najdete na facebookové stránce Neleň! a webu nelen.cz.

Program ZDE

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA