Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Příběhy bezpráví ve Valašských Kloboukách

date_range 18.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Po zhlédnutí filmu vyslechli studenti vyprávění pamětníka Mgr. Miroslava Janíka

Den před oslavami 17. listopadu 1989 si studenti Gymnázia Valašské Klobouky připomněli události sametové revoluce, která proběhla před dvaatřiceti léty. Studenti prvního a druhého ročníku se v místním kině zúčastnili projektu „Příběhy bezpráví“.

 

Projekt „Příběhy bezpráví“ je vzdělávací program pro školy organizace Člověk v tísni, která poskytuje dokumentární i hrané filmy na stovkách škol v celé republice, pořádá filmové projekce a besedy s pamětníky, historiky a filmaři. Na gymnáziu ve Valašských Kloboukách projekt dlouhodobě organizuje Mgr. Jiří Ročák.

 

V úterý 16. listopadu zhlédli studenti v kině Svět působivý dokument 1989: Z deníku Ivany A. režiséra Karla Strachoty. Ve filmu osobitým pohledem osmnáctiletá středoškolačka reflektuje poslední rok existence komunistického Československa, film je syntézou skutečných deníkových záznamů, sekvencí ze zpravodajských a publicistických pořadů, ukázek z dobového tisku, soukromých dokumentů a fotografií. Po zhlédnutí filmu vyslechli studenti poutavé vyprávění pamětníka Mgr. Miroslava Janíka, předsedy základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kosenka. Miroslav Janík zavzpomínal na události roku 1989. Vzpomněl na svou návštěvu Prahy 18. a 19. listopadu 1989 a na události sametové revoluce ve Valašských Kloboukách. Na krátký čas tak mohli studenti zažít nelehké časy předlistopadové nesvobody. Vzpomínky na historické události se přenesly i k dnešku, k otázkám svobody a demokracie.  Studenti reagovali na slova Miroslava Janíka několika dotazy. Účastníci besedy se rozešli se slovy, že demokracie a svoboda je křehká a je nutno za ni bojovat každý den.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA