Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Silně přiotráveného muže z Pulčína transportovali do hyperbarické komory

date_range 27.Bře, 2024 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Pacient skončil ve speciální komoře v Ostravě. Foto ZZS Zlínského kraje

K záchraně šedesátiletého muže ve Francově Lhotě, v části Pulčín, vyjížděly ve středu dopoledne dvě záchranářské posádky, z toho jedna s lékařem, z výjezdové základny ve Vsetíně.

 

Podle prvotního hlášení, které zdravotnické operační středisko přijalo, měl být pacient intoxikovaný alkoholem s tím, že ho nelze vzbudit. „To se nepovedlo ani našim záchranářům na místě. Při podrobnějším vyšetření se ale ukázalo, že muž se nadýchal zplodin hoření a v krvi měl 40 procent oxidu uhelnatého. Jen pro představu – už 25 procent oxidu uhelnatého je život ohrožující stav,“ popsala mluvčí záchranářů Gabriela Netopilová Sluštíková.

 

Pacient měl v krvi velké množství oxidu uhelnatého. Transportován byl do hyperbarické komory v Ostravě. Foto ZZS Zlínského kraje

 

Vážný stav pacienta lékařka z místa konzultovala s primářem hyperbarické komory v Ostravě. „Záchranáři muži nasadili kyslíkovou terapii, podali infuzi a k dalšímu vyšetření a vyloučení případných jiných zdravotních obtíží jej transportovali na ARO Vsetínské nemocnice. Po podrobném vyšetření pacienta v nemocnici a vyloučení dalších zdravotních obtíží záchranáři muže dále transportovali do hyperbarické komory v Ostravě,“ uvedla mluvčí záchranářů. V hyperbarické komoře lékaři pomocí stoprocentně čistého kyslíku zotavují přiotrávené pacienty.

 

Oxid uhelnatý

Je silně jedovatý plyn, který se uvolňuje při nedokonalém spalování. Je neviditelný a bez zápachu. Vdechováním se váže na červené krevní barvivo, tak blokuje schopnost krve vázat a přenášet kyslík. První příznaky otravy jsou bolest hlavy, nevolnost, závrať, malátnost.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA