Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Připravují se změny ve stavebním spoření

date_range 20.Zář, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
V médiích se v posledních třech týdnech živě diskutuje o navrhovaných změnách stavebního spoření, o jejich dopadu na výhodnost i budoucnost stavebního spoření.
Aby se obyčejný člověk trochu orientoval přinášíme aktuální informace , které jsou z oficiálních zdrojů – z MF ČR a z osobního setkání zástupců stav. spořitelen .

Navrhované změny:

  • Maximální výše státní podpory by klesla z 15% na 10% z ročních úspor ve výši 20.000,-Kč tj. na 2000,- Kč ročně.
  • Ruší se dosavadní osvobození úroků z vkladů stav.spoření od daně z příjmu. To znamená, že by měly podléhat 15% dani ( stejně jako u všech ostatních bankovních vkladů a jiných spořících produktů ). Úroky , které budou připsány na účet stav. Spoření za rok 2010 , nebudou této dani podléhat, zdanění by se mělo týkat až úroků připsaných po 1.1.2011.
  • Státní podpora pouze za rok 2010 by měla podléhat 50% zdanění. U smluv uzavřených do 31.12.2003 by tak podpora činila 2.250,- Kč a u smluv uzavřených od 1.1.2004 by podpora byla max. 1.500,- Kč.
  • Nově uzavřené smlouvy od 1.1.2011 by měly všechny být použity pouze na stavební účely. I ty ze kterých se nebude čerpat úvěr
Zdůrazňujeme, že se jedná pouze o návrhy.
Dle slov stavebních spořitelen bedlivě sledují vývoj těchto změn a upozorňují na právně sporné zavedení státní podpory v maximální výši 2.000 Kč u všech smluv stavebního spoření bez ohledu na dobu, kdy byly uzavřeny a též na fakt, že v českém právním řádu neexistuje žádný jiný případ zdanění státní podpory.

I kdyby došlo na shora uvedené změny, předpokládá se, že stavební spoření zůstane stále výhodným finančním produktem na našem trhu. Roční výkonnost po šestiletém spoření by se mohlo pohybovat /dle stavebních spořitelen/ od 4,8% – 5,4 %. a garantovaný úrok z úvěru na bydlení 3,5%- 4,9% po celou dobu zůstává stále atraktivní.

Pro více informací a nezávislý výběr stavební spořitelny právě pro Vás, se můžete obracet na naše spolupracovníky. Nyní je ještě šance si uzavřít spoření, které po vázací lhůtě můžete použít na cokoli.

Zdeněk Minář, nezávislý finanční poradce

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA