Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přípravy na běžeckou sezonu začaly

date_range 26.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Příprava na zimní běžeckou sezonu je ve Vsetíně v plném proudu. V uplynulých dnech byly z hřebenovky Cáb – Soláň odstraněny popadané stromy a v nejbližších dnech bude stejným způsobem upravena i hřebenová trasa Cáb – Dušná. Na zimu jsou už připraveny i rolby.

„Po říjnových přívalech sněhu došlo k silnému poškození porostu. Ulámané vršky stromů a větve napadaly na hřebenové trasy a bylo nutné je odstranit," vysvětluje Lubomír Střelec, vsetínský radní, který v zimní období fyzicky zabezpečuje úpravu běžeckých tratí na hřebenu.

V těchto dnech probíhají také servisní práce na rolbách. „To znamená výměny olejů, kontroly motorů a pásů, potřebné výměny některých dílců a podobně," vysvětluje Střelec.

 

Začíná se rozbíhat i marketing běžeckých tratí v regionu. „I v letošním roce budou marketingovými tvářemi našich tratí italští olympionici Pietro Piller Cotrer a Silvio Fauner z našeho partnerského regionu Sappada," informoval Roman Kalabus ze sdružení obcí Valašsko – Horní Vsacko, které má oficiálně na starosti údržbu běžeckých tratí v regionu.

Podle něj se také začíná rozbíhat propagace tradičního běžeckého závodu Karlovská padesátka, která se poběží 30. ledna. Na nadcházející sezonu se chystá také tradiční Valašská padesátka na lyžích. „První termín je stanoven na 16. ledna, pokud nebudou podmínky, poběží se 6. února," informoval Petr Woller, organizátor akce.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA