Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Přístroje zaznamenaly na Valašsku nejchladnější duben v tomto století

date_range 04.Kvě, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Odborný pracovník Hvězdárny Vsetín Pavel Svozil. Foto: Muzeum regionu Valašsko

Nejchladnější duben ve 21. století zaznamenaly letos přístroje meteorologické stanice ČHMÚ na Hvězdárně Vsetín, která patří pod správu Muzea regionu Valašsko.

 

Průměrná teplota tady v dubnu dosáhla 5,5 °C, což je o 2,2 °C méně, než dlouhodobý normál. Za tak nízkou hodnotou stojí zejména hodně chladná první polovina měsíce. Ještě na apríla naměřili na vsetínské hvězdárně už skoro letních 23,5°C, o dva dny později ale přišlo extrémní ochlazení a ranní teploty týden klesaly k -5 °C. Nechyběl ani sníh, 12. dubna napadlo 8 cm a souvislá pokrývka vydržela až do 16. dubna.

Sníh v dubnu. Foto: Muzeum regionu Valašsko

Nejchladnější duben v tomto století byl dosud ten z roku 2003 (6,4 °C), v takřka 65leté historii měření Hvězdárny Vsetín jinak zatím neohroženě vládne rok 1997 (4,1 °C). „Opačný rekord je podstatně mladší. V roce 2018 byla průměrná dubnová teplota neuvěřitelných 13,2 °C,“ uvedl meteorolog Muzea regionu Valašsko a odborný pracovník hvězdárny Pavel Svozil.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA