Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pro popáleného muže letěl do Klobouk vrtulník. Karavan plameny zcela zničily

date_range 28.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: LZS

V sobotu krátce před devátou hodinou došlo ve Valašských Kloboukách k požáru karavanu zaparkovaného pod přístřeškem u rodinného domu. Podle místních obyvatel požár vznikl po výbuchu plynu v obytném přívěsu. V době, kdy k události došlo, se v blízkosti pohyboval majitel. Popáleného muže transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice Ostrava.

 

„Hasiči po příjezdu k požáru zjistili, že hoří karavan s dřevěným přístřeškem u rodinného domu. Před rodinným domem byl popálený muž. U něj byla jeho žena. Obě osoby byly předány do péče Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Popálený muž byl později transportován vrtulníkem do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička.

 

U požáru zasahovala profesionální jednotka z požární stanice Valašské Klobouky a dvě jednotky dobrovolných hasičů z Brumova a Valašských Klobouk. Kvůli hustému dýmu museli hasiči použít dýchací přístroje. Vrtulník záchranné služby přistával na hřišti u základní školy.

Karavan v době příjezdu hasičů, foto: HZS

Oheň zcela zničil zaparkovaný karavan a přístřešek. Požár se z přístřešku přenesl na okno do ložnice, které je nad přístřeškem. V ložnici hasiči prováděli odvětrání přetlakovým ventilátorem. Došlo také k poškození fasády u sousedního domu.

 

„S termokamerou hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí obou domů. Museli odstranit z střešního pláště obou domů pás střešních tašek a podbití ochlazovali. V karavanu byla nalezena 10 kilogramová tlaková láhev na propan-butan, kterou hasiči vynesli na volnou plochu a následně ji ochlazovali vodou,“ popsal Roman Žemlička.

 

Příčina vzniku požáru zůstává ve společném šetření hasičů a Policie České republiky. Škoda způsobená požárem na obou rodinných domech prozatím nebyla stanovena.

 

Video: Kvido Malota

 

Foto: redakce, HZS a Kvido Malota

 

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA