Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pro těžce zraněného letěl vrtulník

date_range 30.Zář, 2018 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu (29.09.2018), krátce po půl desáté večer, zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů a čtyři posádky zdravotnické záchranné služby u vážné dopravní nehody na silnici mezi Valašskými Kloboukami a obcí Lačnov.

Na místo vyslal operační důstojník jednotky se zásahovými vozidly z Valašských Klobouk, ze Vsetína a Slavičína. V mírné levotočivé zatáčce ve směru od Valašských Klobouk na Lačnov zde havarovalo vozidlo tovární značky Audi s karlovarskou registrační značkou.

„Po nehodě dva cestující ze zadních sedadel sami opustili vozidlo. Řidič a vedle něj sedící spolujezdec však zůstali v autě zaklíněni," popsala událost mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. 

Na místo byly vyslány tři jednotky profesionálních hasičů    foto HZS   další foto

Hasiči proto ihned za pomoci hydraulického zařízení během krátké chvíle oba vážně zraněné vyprostili a předali do péče záchranářům, kteří už ošetřovali další cestující. 

„Osmadvacetiletý řidič zřejmě přecenil své schopnosti a kvůli velké rychlosti havaroval do stromu. Společně s ním cestovali ve vozidle další tři spolujezdci, dva muži ve věku jednadvacet a osmadvacet let a jedna pětadvacetiletá žena. Řidiče přepravil vrtulník se závažným zraněním do nemocnice v Ostravě, jednadvacetiletý spolujezdec skončil s těžkým zraněním v nemocnici ve Zlíně. Zbylí dva spolujezdci skončili v nemocnici s různými formami lehkého zranění. Škoda na vozidle se vyšplhala na sto padesát tisíc korun. Dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné provést kvůli vážnému zranění. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, stanoví lékařské vyšetření," informovala mluvčí zlínských policistů Monika Kozumplíková. 

Hasiči u havarovaného vozidla odpojili baterii a provedli protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo. Poté velitel zásahu postupně redukoval počet jednotek, zasahujících na místě nehody. Krátce před půl jedenáctou se jako první zpět na základnu vrátila jednotka ze Vsetína.

Havarované Audi    foto redakce    další foto

„Slavičínská jednotka profesionálních hasičů společně s policisty připravila místo pro přistání vrtulníku. Po odletu vrtulníku s těžce zraněným mužem do nemocnice, opustila jednotka ze Slavičína místo nehody a vrátili se na svou stanici," upřesnila Javoříková.

Vůz sjel v levotočivé zatáčce ve směru od Valašských Klobouk mimo silnici    foto redakce   další foto

Po ukončení práce policistů na místě havárie osobního vozidla poslední jednotka uklidila vozovku od střepů a úlomků z auta. „Čtyřicet sedm minut po půlnoci ukončila na místě nehody svou činnosti i jednotka ze stanice Valašské Klobouky a odjela zpět na svou základnu," dodala Lucie Javoříková.

Přesné okolnosti dopravní nehody prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA