Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Proč nesvítilo veřejné osvětlení?

date_range 18.Čvc, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Pracovníci technických služeb přijali v předešlých dnech od občanů Vsetína několik oznámení o nefunkčním veřejném osvětlení v částech Ohrada, Luh a ul. Pod Pecníkem. Při včerejší kontrole sítě veřejného osvětlení pracovníci zjistili, že je v jednom místě přerušený silový ovládací kabel. Vypadá to, že pachatel šel po mědi, ale když zjistil, že se jedná o hliník, krádeže zanechal.

Včera dopoledne oznámil na policii ve Vsetíně pětapadesátiletý zaměstnanec technických služeb, že pracovníci objevili při kontrole sítě veřejného osvětlení na ul. Smetanova přerušený kabel. V uplynulých dnech totiž lidé z uvedených částí Vsetína volali na technické služby, že světla v ulicích několik dnů nesvítí. „Policisté vyjeli po ohlášení na zmíněnou ulici a provedli ohledání místa a pořídili fotodokumentaci. Domníváme se, že pachatel kabel přeřezal z důvodu krádeže mědi, ale když zjistil, že je kabel hliníkový, krádeže nechal," uvedla tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Nicméně ten, kdo kabel přeřezal, se dopustil trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení, za který trestní zákon ukládá až šestiletý trest odnětí svobody. „Nutno dodat, že pachatel poměrně riskoval, protože „při práci" mohl být zasažen elektrickým proudem," dodala mluvčí.

-tz-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA