Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prodavačka se vydala za zlodějem

date_range 29.Led, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Ve středu zadrželi policisté díky pohotové a rozvážné reakci prodavačky zloděje, který ukradl v prodejně drogerie ve Vsetíně několik parfémů. Nebyla to první krádež mladého třiadvacetiletého muže, v rejstříku trestů má několik záznamů.

Kolem půl jedné odpoledne postřehla prodavačka v jedné prodejně drogerie ve Vsetíně mladého muže, který se jí zdál podezřelý, jelikož přišel do prodejny, a aniž by si vzal nákupní košík, zamířil k místu, kde jsou vystaveny parfémy. „Prodavačka se na mladíka zaměřila, viděla, jak bere parfémy z polic a strká si je za bundu. Ihned zavolala na linku 158. Mezitím se však už mladík chystal k odchodu z prodejny," uvedl tisková mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

Žena si uvědomila, že mladíka sama nezadrží, ale nezpanikařila a zvolila velmi rozumnou variantu. Aniž by mladíka oslovila, vydala se nenápadně za ním. Po cestě, když ho sledovala, uviděla kolem projíždět policejní vozidlo. Zamávala na kolegy, kteří zastavili. Prodavačka jim objasnila situaci, jelikož to nebyli vsetínští kolegové, kteří by jeli do drogerie na oznámenou krádež, ale policisté z Horní Lidče, kteří zrovna náhodou projížděli kolem. „Hornolidečtí policisté muže, kterého žena označila za zloděje, zajistili. Pod bundou schovával sedm parfémů," řekl mluvčí.

Mladíka si pak převzali vsetínští policisté, kteří ho velmi dobře znají. Z minulosti má totiž na svědomí spoustu majetkových deliktů, za které byl několikrát soudem potrestán, proto byla jeho krádež parfémů, jejichž hodnota byla necelých pět tisíc korun, posuzována jako trestný čin, nikoli jako přestupek proti majetku. „Za trestný čin krádež mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody," dodala Javorková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA