Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prodloužený víkend: 35 opilých řidičů

date_range 30.Zář, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Během uplynulého prodlouženého víkendu policisté avizovali zvýšený dohled pořádkových a dopravních hlídek nad bezpečností a plynulostí silničního provozu. Při silničních kontrolách na silnicích Zlínského kraje se vystřídaly desítky policistů.

Velmi častým porušením zákona o provozu na pozemních komunikacích ze strany řidičů byla také jízda pod vlivem alkoholu nebo drog.

Víkendové silničních kontroly     foto PČR  

„Hned 35 řidičů usedlo za volant po požití alkoholu. Z uvedeného počtu opilých šoférů nadýchalo 13 řidičů nad 1 promile. Jsou podezřelí z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu jsme naměřili v sobotu večer řidiči ve Vsetíně – 2,77 promile. Dalších 10 řidičů řídilo v průběhu prodlouženého víkendu pod vlivem drog, nejčastěji marihuany a pervitinu," vyčíslila prohřešky řidičů policejní mluvčí Lenka Javorková.

Nejčastějším prohřeškem řidičů byl nevyhovující technický stav vozidel, nedodržení předepsané rychlostí a nepoužívání bezpečnostních pásů.

„Policisté budou v silničních kontrolách řidičů napříč celým Zlínským krajem i nadále pokračovat, a to jak při plánovaných dopravních akcích, tak během každodenního výkonu služby," zdůraznila Javorková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA