Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Profesionální hasiči cvičili na polygonu ve Valašských Kloboukách

date_range 19.Bře, 2019 featured_play_list Aktuality

Technologický systém umístěný na hasičské stanici ve Valašských Kloboukách slouží k výcviku hasičů v dýchací technice a zásahových oblecích, ve kterém jsou simulovány ztížené pracovní podmínky při provádění zásahu. Polygon je určen pro zvýšení fyzické a psychické odolnosti, nácvik orientace v nepřehledném a neznámém prostoru a pohybu za ztížených podmínek, kdy v místnosti je tma, prostor je zakouřený, je zde teplo, hluk a jsou zde umístěny různé překážky. Toto zařízení si během úterního dne vyzkoušeli i profesionální hasiči ze Zlína.

 

„Hasiči ve tmavé a zakouřené místnosti prolézají sestavenou konstrukcí, která simuluje objekt. Hledají vchody a východy v pokaždé jinak nastavené konstrukci a postupně ji procházejí až do cíle. Některé úseky jsou velmi zúžené a hasiči si musí sundávat ze zad dýchací techniku, aby daným místem prolezli,“ popsala mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Cílem tohoto výcviku je naučit se pohybovat v místech s nulovou viditelností a spolupráci s ostatními hasiči. Tento druh výcviku postupně absolvují profesionální i dobrovolní hasiči jednou ročně. Mimo to absolvují i další druhy výcviku, prováděné v dýchací technice.

 

Výcvikový polygon ve Valašských Kloboukách, foto: HZS Zlínského kraje

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA