Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Projekt „Řídím, piju nealko pivo”

date_range 27.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Úspěšný projekt Českého svazu pivovarů a sladoven na podporu prevence konzumace alkoholu za volantem pokračuje tento rok třetím ročníkem. Po velkém úspěchu dvou předešlých, se Svaz po dohodě s Policií ČR rozhodl odstartovat letos akci již na Velikonoce, a to v pátek 29. 3. a v pondělí 1. dubna.

Akce se uskuteční ve všech krajích České republiky na místech bezpečnostně preventivních kontrol. Promotéři zastupující Český svaz pivovarů a sladoven v modrých reflexních vestách předají řidičům, kteří úspěšně podstoupili kontrolu Policie ČR, a prokázali, že nepožili před řízením motorového vozidla alkohol, alkotestr a nealkoholické pivo z produkce pivovarů, jež se do projektu zapojily.

 Projekt „Řídím, piju nealko pivo" (foto archiv Českého svazu pivovarů a sladoven)

Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů.

Předchozí dva ročníky projektu byly velice úspěšné. „V roce 2012 byl počet oslovených řidičů o 21% vyšší než v roce 2011. Bylo rozdáno 5344 nealkoholických piv a 5081 alkotestrů, což bylo o 15% více než v předchozím roce," říká Ing. Šámal, předseda Českého svazu pivovarů a sladoven a pokračuje: „Pro letošní ročník máme ambice pokračovat ve spolupráci s PČR a oslovit co nejvíce řidičů."

„Je důležité dostat do podvědomí lidí, že alkohol na naše silnice nepatří a může rožně za spoustu zmařených životů. Tento projekt je jednou z cest jak na tyto problémy upozorňovat. Z tohoto důvodu nás těší zájem Svazu o problematiku konzumace alkoholu na našich silnicích a s tím spojené preventivní aktivity, které se snaží Svaz každoročně vylepšovat a rozvíjet," říká vrchní komisař, kpt. Mgr. Michal Hodboď.

Další informace naleznete na internetových stránkách Českého svazu pivovarů a sladoven www.ridimpijunealkopivo.cz.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA