Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prolétněte se nad srdcem Valašska, jako byste byli přímo v letadle

date_range 28.Bře, 2022 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Video spustíte níže

Prolétněte se nad oblastí právem nazývanou Srdcem Valašska a pořádně se rozhlédněte prostřednictvím 360° leteckého dokumentárního filmu. Skupina Česko z nebe vytvořila pomocí speciální 360° kamery leteckou videomapu právě této oblasti, díky níž budete mít pocit, jako byste byli přímo v letadle nad regionem Vsetínska.

 

Letecká skupina Česko z nebe ze Zlína vytvořila seriál leteckých 360 stupňových videomap okresu Vsetín. Výroba 360 stupňové videomapy trvala více jak rok.

 

Prvotní myšlenka autora videomapy, leteckého fotografa a pilota Milana Paprčky vznikla poté, co natočil 360 stupňovou videomapu Vysokých Tater. „Vysoké Tatry z nebe měly velký úspěch, toto sedmiminutové video vidělo na YouTube víc jak 445 tisíc sledujících. Tehdy jsme se společně s leteckým a výrobním týmem rozhodli vytvořit 360 stupňovou videomapu regionu, který patří mezi ty nejzajímavější. Proto jsme nafilmovali z nebe celé Vsetínsko, aby se mohl tímto regionem proletět kdokoliv, i bez letadla,“ říká Milan Paprčka.

Dokument můžete sledovat také prostřednictvím VR brýlí

Nafilmování letu, který trval necelou hodinu, byla ta jednodušší část. Pro grafické studio ale bylo nejnáročnější sestříhání videa, animátorská činnost a programování každého jednoho popisu.  „Naanimování jednoho dílu trvalo necelý měsíc a k tomu je třeba připočítat i práci kartografa, mluvený komentář a další činnosti. Nejtěžší bylo při animování popisků najít vrcholy kopců, nad kterými se zrovna letělo, když byl celý kopec zalesněný,“ popisuje proces animátor Radek Koutný.

 

Snímek není klasickým dokumentárním filmem

 

Dokumentární film musel navíc být rozdělen do více částí. „360° videomapa Vsetínsko – Srdce Valašska není klasickým dokumentárním filmem o regionu. Je to 360° video, které můžete sledovat buď na počítači, anebo – což je jeho největší předností – prostřednictvím VR brýlí. Jedním z důvodů pro rozdělení videa do více částí je různorodost Vsetínska, kde každá jeho část je něčím specifická a například Francovu Lhotu nelze úplně ztotožnit třeba s Velkými Karlovicemi nebo Jablůnkou a naopak. Stejně tak krajinné utváření Valašska je v každé jeho části jiné. Krásně to můžete srovnat, když si nejdříve pustíte první část a pak hned čtvrtou,“ přibližuje šéfredaktorka Radka Srněnská.

 

Jedinečnost 360° videomapy tkví v její podpoře propagace regionu Vsetínska. Proto jsou součástí videomapy i obce a města, vzdělávací instituce a zařízení cestovního ruchu, ale i historické či přírodní zajímavosti, které vytvářejí danou lokalitu a doplňují její celkový ráz. Videomapu navíc doplňuje hudební podklad a mluvené slovo komentující okolní krajinu během letu.

 

„Naším posláním je přinášet lidem jedinečný pohled na krajinu. A tímto dílem jsme toto poslání naplnili do puntíku,“ uzavírá Milan Paprčka.

 

 

360° videomapa Vsetínsko – Srdce Valašska, díl 1/4. Na sever od Vsetína:

 

 

360° videomapa Vsetínsko – Srdce Valašska, díl 2/4. Kolem Vartovny:

 

 

360° videomapa Vsetínsko – Srdce Valašska, díl 3/4. K hřebeni Bílých Karpat a Pulčínským skalám:

 

 

360° videomapa Vsetínsko – Srdce Valašska, díl 4/4. Údolím Vsetínské Bečvy:

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA