Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Propadlé ztráty a nálezy radnice vydraží

date_range 29.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Historicky první veřejnou dražbu nevyzvednutých ztrát a nálezů chystá vsetínská radnice. Lidé si tak mohou za pár korun pořídit například horská kola, dámské hodinky, zlaté náušnice či řetízky. Dražit se bude i flash disk nebo vyřazená výpočetní technika. Dražební vyhlášku schválili na svém úterním zasedání vsetínští radní.

Ztráty a nálezy, které si jejich majitelé nevyzvednou do půl roku od jejich uložení, se totiž automaticky stávají majetkem města. Většina předmětů se vzhledem k jejich neupotřebitelnosti likviduje, hodnotné věci se ale město rozhodlo vydražit. „Předmětem dražby bude celkem čtyřiadvacet předmětů, kromě hodnotných ztrát a nálezů to bude také vyřazená výpočetní technika jako jsou počítače a jejich příslušenství," informoval Radek Maňák z odboru kancelář starosty, který má dražbu na starosti.

 

Veřejná dražba se uskuteční 23. listopadu ve 14 hodin ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Vsetín. Minimální příhoz bude v případě ztrát a nálezů 30, u výpočetní techniky 100 korun. Všechny předměty si zájemci budou moci prohlédnout už od 12.30 hodin.

V souvislosti s touto informací radnice zároveň vyzývá všechny občany, kteří během posledního půl roku ztratili nějaký hodnotný předmět, aby přišli nahlédnout mezi aktuální ztráty a nálezy, zda nebyl odevzdán na radnici. „Momentálně evidujeme asi šedesát předmětů, mezi nimiž jsou například peněženky, jízdní kola, klíče, ale také kompenzační pomůcka chodítko nebo pádla," sdělil Radek Maňák. Seznam ztrát a nálezů je zveřejněn na úřední desce města, ať už fyzické či elektronické na www.mestovsetin.cz .

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA