Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Sníh komplikoval dopravní situaci na silnicích

date_range 14.Led, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dopravní policisté vyjížděli ve Zlínském kraji k několika desítkám dopravních nehod. Foto: PČR

Nesjízdnou se z důvodu ledovky stala silnice 4932 mezi obcemi Loučka a Vizovice. Řidiči by měli počítat s tím, že se tato komunikace v zimě neudržuje. Na většině dalších silnicích leží rozbředlý sníh a s opatrností sjízdné jsou. Problémy kvůli uvízlým kamionům mohli řidiči zaregistrovat v Petrůvce, na Syrákově, či u hraničního přechodu ve Střelné.

 

„Bohužel řidiči často nerespektují dopravní značení a vjíždějí do míst, kde je vozovka v zimních měsících neudržovaná. Jako je případ jednoho cizince za volantem kamionu, který si chtěl včera zkrátit cestu z Vizovic do obce Loučka. To se mu nevyplatilo. Sklouzl z cesty a zůstal v těchto nesjízdných místech stát,“ uvedla mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 

Od úterního podvečera do dnešního dopoledne vyjížděli dopravní policisté k několika desítkám dopravních nehod, jejichž příčinou byla právě jízda na obtížně sjízdných vozovkách.

 

Většina dopravních nehod byla zapříčiněna kluzkou vozovkou, na níž řidiči nestihli včas zabrzdit.

 

„Apelujeme na řidiče, kteří musí vyjíždět z domu i v těchto náročných povětrnostních podmínkách, aby byli opatrní a přizpůsobili rychlost jízdy povrchu vozovky. Zároveň je důležité předvídat i chování dalších řidičů a chovat se ohleduplně,“ vyzvala Monika Kozumplíková.

 

Sypač to s průjezdem mezi zapadlými kamiony ve Střelné neměl jednoduché. Foto: ŘSD

 

 

Prosinec z pohledu silničářů zimu ani nepřipomínal. Začala až teď

 

Až kolem 12. ledna se i v nižších nadmořských výškách v našem regionu udržela sněhová pokrývka a silničáři v této zimě poprvé naplno rozjeli svou zimní techniku. Měsíc prosinec k nim byl milosrdný a zařadil se mezi měsíce, které klasickou zimu ani nepřipomínají.

 

Zima byla podle silničářů zatím velmi mírná. Náklady na zimní údržbu silnic II. a III. třídy od září do konce prosince 2020 byly lehce podprůměrné. Dosáhly částky 20 milionů korun, zatímco průměr předchozích pěti let vychází na téměř 25 milionů korun. Samotný měsíc prosinec 2020 byl po roce 2015 na zimní zásahy silničářů ze všech prosinců nejslabší.

 

„Z našeho pohledu byl zatím průběh zimní sezony příznivý. Počasí umožňovalo dokončit naše investiční stavby a údržbové práce. Faktury za zimní údržbu silnic jsou zatím nižší než je dlouhodobý průměr,“ konstatoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.

 

Za měsíc prosinec 2020 bylo ve Zlínském kraji pluhováno 1 339 kilometrů silnic II. a III. třídy, posypalo se 16 383 kilometrů. Spotřebovalo se 648 tun soli a 1 366 tun inertních posypových materiálů.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA