Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Prvenství ze Slawex cupu putuje do Hradiště

date_range 22.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Slavičínská sportovní hala zažila po delší době opět futsalovou ódu na radost a představilo se zde několik špičkových ligových fotbalistů. Největší hvězdou turnaje byl určitě prvoligový hráč Slovácka Lukáš Kubáň, který získal na MS do 20 let v Kanadě stříbrnou medaili. Na turnaji se představil v dresu vítězných Hradišťanů společně s bývalým spoluhráčem ze Slovácka – dnes již Třince – Petrem Stýskalou. V mužstvu ze Slovácka řádil i slovenský legionář Peter Sládek, který nastupuje ve 2. fotbalové lize ve Vítkovicích, stejně jako jeho spoluhráč v dresu Hradišťanů Reinberk. Tento celek vystužil i třetiligový fotbalista Slavičína Bělaška a v brance se představil další medailista z MS v Kanadě Tomáš Fryšták.
 

Reklama

 

Velmi dobré výkony podávali v turnaji i hráči Výběru Valašska dirigovaným bývalým ligovým hráčem Lukášem Matůšem. V sestavě tohoto týmu se představil i slavičínský Mojmír Jaroš nebo mutěnický Milan Válek. Trochu za očekáváním zůstal domácí výběr, v jehož dresu chytal Petr Mendl a na palubovce se objevili také Pavel Kříž nebo Martin Fábry, ale skupina B byla přeci jen podstatně kvalitnější než A skupina. Nakonec bez vítězství odjížděli z turnaje hráči Výběru Ostravska s několika hráči z vítkovické líhně v sestavě a osobností tohoto týmu byl současný hráč Fulneku Radomír Vlk (syn našeho reprezenta Lubomíra Vlka – působil např. FC Porto).

 

Vítězný tým     foto St.Fuks   více fotek z předávání cen

 
V A skupině si nejdříve ELVA s futsalovým reprezentantem Filipem Mackem v sestavě poradila s Klobuckou Lesní, aby ve druhém zápase nestačila na domácí Legendy, které zázračným způsobem otočili poločasové manko z 1:4 na konečných 6:5. Za slavičínské Legendy nastoupil v brance v prvním zápase i kapitán FC TVD Petr Švach a mužstvo si poměrně lehce poradilo s DFC Slovan Ostrava. Mladí Klobučané si poradili s ženským týmem, aby v posledním utkání nestačili na zkušenější domácí veterány.

První semifinálový duel mezi Hradišťany a ELVOU přinesl vyrovnaný souboj pouze v úvodu, když Michal Ocelík ještě srovnal skóre a později to už byla hra kočky s myší. Ve druhém utkání Legendy Slavičína zaskočily Výběr Valašska aktivní hrou s množstvím šancí a je otázkou, jak by se utkání vyvíjelo, kdyby Michal Dorůšek za stavu 0:0 penaltu proměnil. Později se přeci jen projevily větší herní kvalita Valachů, ale i tak lze nazvat výkon Legend v turnaji jako velké překvapení.

Před velkým finále přišly na řadu ještě penalty o 3. místo, v nichž dominovali hráči Legend. Pak už bylo na řadě finálové utkání, které přineslo vše, co si tento krásný sport zaslouží. Hodně branek, krásné kombinace, skvělé individuální výkony jednotlivců. Hradišťané nakonec udolali Výběr Valašska 7:5, ale zápas byl vynikajícím vrcholem celého 1. ročníku Slawex cupu.

Výsledky Slawex cupu 2009 :

A skupina :

1. Legendy Slvičín
2. ELVA Slavičín
3. Klobucká Lesní
4. DFC Slovan Ostrava ženy

B skupina

1. Hradišťané
2. Výběr Valašska
3. Výběr Slavičína
4. Ostravané

semifinále :

Hradišťané vs ELVA 11:2
Výběr Valašska vs Legendy Slavičín 6:2

kopy o 3. místo

Legendy Slavičín vs ELVA 3:2

finále

Hradišťané vs Výběr Valašska 7:5

nejlepší střelec – Peter Sládek (Hradišťané)
nejlepší hráč – Mojmír Jaroš (Výběr Valašska)
nejlepší brankář – Lenka Kuglerová (DFC Slovan Ostrava)
nejmladší hráč – Jan Pjajko (Výběr Slavičína)

Konečné pořadí 1. ročníku Slawex futsal cup :

1. Hradišťané
2. Výběr Valašska
3. Legendy Slavičín
4. ELVA
5. – 8. Výběr Slavičína, Ostraváci, Klobucká Lesní a DFC Slovan Ostrava ženy

 
Petr Koseček
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA