Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

První koncerty Muzikomatu rozezní Vsetín

date_range 31.Čvc, 2014 featured_play_list Aktuality

 

MUZIKOMAT, to je název nového společného česko-slovenského projektu mezi Domy kultury Vsetín a Púchov v rámci přeshraniční spolupráce Fondu mikroprojektů, který má za cíl poskytnout prostor pro prezentaci a podporu mladým muzikantům a neprofesionálním kapelám různých žánrů, které mezi sebou soutěží nejen na základě svých hudebních kvalit, ale také přízně svých fanoušků.

Oba kulturní domy vzájemně se podílející na projektu přeshraniční spolupráce se snaží zmapovat hudební potenciál v obou příhraničních regionech a přispět tak ke zlepšení kulturního vyžití obyvatel obou regionů. Stěžejním cílem jejich vzájemného úsilí je podpora a pomoc neprofesionálním hudebním seskupením i jednotlivým muzikantům, dát jim prostor zviditelnit se, odstartovat jejich hudební kariéru.

V průběhu měsíce června se prostřednictvím jednoduchého formuláře na webových stránkách projektu muzikomat.eu, mohly mladé začínající kapely, ale i muzikanti jednotlivci přihlásit a zúčastnit se tak . Jedním z cílů projektu je vzájemné jazykové přiblížení obou těchto sousedících národů. Podmínkou pro soutěžící tak bylo zapojení se do projektu alespoň s jednou svou autorskou skladbou v rodném jazyce (češtině nebo slovenštině).

 Projekt Muzikomat (foto archiv DK Vsetín)

Po této vhozené rukavici neváhalo sáhnout na patnáct mladých hudebních uskupení z různých koutů České a Slovenské republiky. Kromě domácích zástupců ze Vsetína a Púchova svůj hudební kumšt mezi sebou poměří také muzikanti ze Záriečie, Rožnova, Francovy Lhoty, Beluše, Volar, Bánovce nad Bebravou, Žiliny, Prahy či Brna, prezentující se hudbou napříč žánry od rocku, country, folk-popu, punk-rocku až po melodický metal.

Soutěž probíhá ve dvou kolech. V prvním kole budou pro jednotlivé soutěžící muzikanty a kapely hlasovat fanoušci, kteří budou své hlasy v průběhu měsíce července a srpna odevzdávat přímo na webových stránkách MUZIKOMATu. Každý fanoušek bude moci udělit svůj hlas opakovaně po uplynutí 24 hodin od předchozího hlasování. Na základě výsledků hlasování bude sestavena „TOP 6" interpretů (3 nejlepší z ČR a 3 nejlepší ze SR). Tyto nejúspěšnější kapely pak budou během letních měsíců pozvány na výměnné open air koncerty do Vsetína a Púchova.

První z nich se uskuteční v pátek, 1. srpna, od 15.00 hodin na Dolním náměstí ve Vsetíně, kde se představí tři slovenské kapely:

od 15.00 Ugandské netopiere /SK, Beluša/, alternativní rock
od 16.00 Soundno /SK/, folk-pop
od 17.00 Country Kravy /SK, Bánovce nad Bebravou /, country/bluegrass

O celkovém českém a slovenském vítězi v listopadovém finále rozhodne odborná porota.

Projekt je realizován za podpory Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj – Společně bez hranic, Fondu mikroprojektů a Regionu Bílé Karpaty – Správce Fondu.

Klára Obručová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA