Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

První sníh komplikoval v kraji dopravu

date_range 30.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

S prvním sněhem na sebe nenechaly ani dlouho čekat komplikace na celém území Zlínského kraje, ke kterým vyjížděli hasiči. O událostech informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Krátce po sedmé hodině ranní se stala v Nivnici na Uherskohradišťsku první dopravní nehoda osobního vozidla, které skončilo v příkopu. Na místo vyjeli hasiči ze stanice Uherský Brod. Zasahovala zde také posádka zdravotnické záchranné služby, neboť při nehodě byla zraněna osoba.

foto HZS Zlínského kraje 

Během dopoledne následovaly další dvě nehody, kde bylo zapotřebí zásahu hasičů.

„V 7:40 hodin byl vyhlášen poplach hasičům ze stanice Valašské Klobouky, kteří vyjeli se zásahovým vozidlem do Brumova-Bylnice. Zde nákladní automobil narazil do dodávky a následně sjel do příkopu. Nehoda se obešla bez zranění," popsala událost mluvčí.

foto HZS Zlínského kraje 

Další dopravní nehoda se stala po deváté hodině ve Vsetíně. Zde v ulici Potůčky narazilo osobní vozidlo do mostní konstrukce, kterou poškodilo a zůstalo viset na zábradlí. „K nehodě vyjela jednotka ze stanice Vsetín s cisternovým vozidlem a druhá jednotka ze stanice Otrokovice s jeřábem. S pomocí něhož poté vyprostili havarované vozidlo," uvedla Javoříková.

Havarované auto omezovalo provoz během čtvrtečního dopoledne také v obci Poteč.

Dopravní nehoda u Valašské Polanky             foto redakce 

Obtížně sjízdné kvůli vytrvalému sněžení byly i kopcovité úseky silnic. Šlo například o silnici z Jestřabí do Štítné nad Vláří nebo stoupání na Petrůvce. Podobná situace byla také kolem Horní Bečvy na Vsetínsku.

Nejenom však nehody potrápily řidiče. Celkem pětkrát (Petrůvka, Pozlovice, Vlachovice, Březnice, Nová Dědina) vyjížděli za dopoledne hasiči ke spadlým stromům na silnice, kde bránily průjezdu vozidel.

Hlavní tahy byly odpoledne s opatrností sjízdné     foto redakce 

Aktualizace 14:30 hod.

Během odpoledne hasiči vyjeli k dalším třem nehodám. Nejzávažnější je aktuální nehoda v obci Bělov na Zlínsku. Zde řidič narazil čelně do stromu. Na místě nyní zasahují složky integrovaného záchranného systému.

Nadále se lámou díky těžkému sněhu stromy, které padají na silnice. Od dvanácti hodin hasiči do této chvíle vyjeli k dalším sedmi případům.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA