Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Berani Zlín a VHK Vsetín společně řešili bezpečnost na stadionech

date_range 25.Zář, 2023 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Setkání zástupců obou klubů v sídle Zlínského kraje. Foto: Luděk Ovesný

Zástupce hokejových klubů PSG Berani Zlín a VHK ROBE Vsetín přijali začátkem září v sídle Zlínského kraje hejtman Radim Holiš a radní Jiří Jaroš. Důležitým tématem společného setkání byla bezpečnost na stadionech.

 

„Chceme předejít incidentům mezi fanoušky, k nimž docházelo v minulé sezoně. Proto vítám, že na bezpečnosti oba kluby aktivně pracují. Je v zájmu nás všech se vandalismu na stadionech vyhnout. Oběma klubům přeji úspěšnou sezonu, plnou sportovních zážitků,“ řekl hejtman Radim Holiš.

 

Kamerové systémy a dlouhodobé zákazy vstupu na stadion

 

Manažeři obou klubů potvrdili, že během sezonní přestávky se otázkou bezpečnosti zabývali. Kluby například posílily kamerové systémy v areálech, ve Zlíně navázali spolupráci s novou bezpečnostní agenturou a na obou místech budou zavádět přísnější opatření při exponovaných utkání. Přitvrdí také u problémových fanoušků, za opakované výtržnosti jim bude hrozit dlouhodobý zákaz vstupu na stadion.

Setkání v sídle Zlínského kraje. Foto: Luděk Ovesný

Dalším tématem debaty byla otázka financí. „Díky přebytku hospodaření z loňského roku nově Zlínský kraj zařadil do svého rozpočtu padesát milionů korun na investice do sportovní infrastruktury. Dalších patnáct a půl milionu navíc kraj nově pošle na podporu vrcholového sportu vybraných sportovních klubů hrajících první a druhou nejvyšší celostátní soutěž. Zde si mohou kluby žádat o podporu na pokrytí provozních výdajů souvisejících s aktuální sezonou podzim 2023 – jaro 2024,“ vysvětlil radní Jiří Jaroš, zodpovědný za sport.

 

Zlínský kraj letos klubům PSG Berani Zlín a VHK ROBE Vsetín přispěl na činnost a rozvoj mládežnického sportu celkovou částkou 5,460 milionu korun. V rámci dobré spolupráce umožnilo hejtmanství parkování zdarma fanouškům domácích zápasů hokejového klubu Berani Zlín. Také v nadcházející sezoně mohou využívat bezplatné stání v parkovacím domě Zlínského kraje, které se nachází v budově č. 11 vedle krajského úřadu. Parkovat zdarma zde bude možné ve dnech konání domácích ligových utkání, v době od 16 do 21 hodin.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA