Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Psychicky narušený muž řádil u sousedů

date_range 30.Bře, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Hned dvou trestných činů, a to porušování domovní svobody a poškození cizí věci, se dopustil sedmatřicetiletý muž svým řáděním u sousedů v obci Pozlovice.

V prvním případě v nočních hodinách dne 18. 3. 2016 přelezl muž uzavřenou bránu a vnikl na oplocený pozemek svých sousedů. Tady dřevěným špalkem poškodil zaparkované vozidlo VW Multivan. Poté kopnutím nohou poškodil i dřevěné vstupní dveře do domu. Způsobil tak svým jednáním škodu za téměř sto tisíc korun.

 Ilustrační foto PČR

Ve druhém případě řádil u sousedů odpoledne dne 23. 3. 2016 po předchozí slovní rozepři s jednašedesátiletým sousedem. „Když poškozený muž odjížděl, hodil mu soused do zadní části jeho vozidla ocelovou tyč, čímž vznikla škoda ve výši jednoho tisíce korun. To však muži nestačilo a po odjezdu souseda vnikl opět na jeho uzamčený pozemek. Přinesl si i od svého domu žebřík, vylezl po něm na střechu sousedova domu a pak železnou tyčí rozbil okno, kterým vnikl do pracovny v podkroví. Železnou tyčí postupně rozbil vybavení místnosti. Poté se po schodišti přesunul do přízemí domu. Opět tyčí postupně ničil zařízení. Nejprve řádil v kuchyni, kde poškodil kuchyňskou linku a vitrínu, poté v obyváku. Přes dveře terasy se dostal opět z domu ven a utekl pryč. V tomto případě majitelům domu způsobil muž škodu přesahující dvě stě tisíc korun," popsala dlouhé řádění souseda tisková mluvčí policistů Lucie Javoříková.

Majitelé po příjezdu domů nevěřili vlastním očím a ihned volali policisty. Policejní hlídka krátce na to pachatele zadržela. Lékařka vzhledem ke stavu pachatele rozhodla o jeho převozu do psychiatrické léčebny v Kroměříži. „Muži jsme sdělili obvinění z trestného činu porušování domovní svobody a poškození cizí věci a také podali návrh na vzetí do vazby, což soud akceptoval a v sobotu 26. 3. 2016 byl převezen do vazební věznice v Olomouci. Nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," dodala Lucie Javoříková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA