Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pulčínské ledopády dosahují svého maxima

date_range 23.Úno, 2018 featured_play_list Aktuality

 

Pulčínské skály patří k největším skalním městům moravské části Karpat. Tvoří je skalní stěny a kamenné moře. V zimním období se v kaňonu Ancona, který tak kdysi nazvali trampové, tvoří několikametrové ledové rampouchy. Vede k nim dva a půl kilometru dlouhá značená stezka.

Ledopády leží v Národní přírodní rezervaci Pulčín-Hradisko, kde se mimo vyznačené cesty nesmí chodit. Pro přístup k ledopádům však existuje výjimka. Ledopády mají okrovou až karamelovou barvu. Až v roce 2008 bylo vědci prokázáno, že toto oranžové zbarvení je způsobeno unikátními mikroskopickými sněžnými řasami žijícími ve sněhu a ledu.

 Ledopády se ukrývají v kaňonu Ancona    foto: Luděk Matocha      fotogalerie (22. 2. 2018)

Ledopády se obvykle začínají vytvářet počátkem nového roku, během několika týdnů svůj objem několikanásobně zvětší a za optimálních klimatických podmínek dosahují maxima na přelomu února a března. Zpřístupnění ledopádů veřejnosti podléhá speciálnímu režimu, je například zakázáno vstupovat dál do rezervace a také rozdělávat oheň. Pokud ovšem dodržíte pravidla a dojdete až k nim, zajisté vás očarují.

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA