Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Putování po Beskydech je pro elektromobilisty jednodušší

date_range 24.Úno, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dobíjecí stanice v Horní Bečvě

Cestování elektromobilem po Zlínském kraji, na Slovensko nebo za poznáváním Beskyd je zase o něco jednodušší díky dvojici nových veřejných rychlodobíjecích stanic zprovozněných v Horní Bečvě. Stojany ABB, které umí doplnit baterie většiny e-aut v řádu desítek minut, vznikly díky spolupráci ČEZ a obce.

 

Dvojice stanic umístěná u prodejny COOP Jednota umožní dobití většiny kapacity baterií všech typů a značek elektromobilů v řádu desítek minut.

 

„Věříme v udržitelnou budoucnost, a proto vedle projektů energetických úspor realizovaných v minulosti na některých obecních objektech vidíme velký potenciál i v podpoře čisté mobility. Rádi u nás přivítáme řidiče elektrických aut při jejich cestách přes Beskydy nebo za rekreací,“ říká Rudolf Bernát, starosta obce Horní Bečva.

Dobíjecí stanice v Horní Bečvě

„Kromě velkých měst a hlavních tahů systematicky pokrýváme dobíjecí infrastrukturou i lokality se zajímavým potenciálem, např. v turisticky exponovaných oblastech. Věříme, že právě tímto způsobem přesvědčíme zájemce o pořízení elektrických aut, že svým novým vozem mohou bez obav cestovat skutečně po celém území České republiky,“ doplňuje Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

 

Na území Zlínského kraje dnes ČEZ provozuje 10 veřejných stanic pro dobíjení elektrických aut, z toho 8 rychlodobíjecích. Vedle krajské metropole Zlína je řidiči najdou ve Valašském Meziříčí, a právě na Horní Bečvě. V sousedním Moravskoslezském kraji je k dispozici 33 stojanů ČEZ, z toho 21 rychlodobíjecích. Olomoucký kraj je momentálně osazen 14 stojany ČEZ, z toho je 12 rychlodobíjecích.

 

Rychlodobíjecí stojan ABB je vybavený DC konektory s nabíjecími standardy CHAdeMO a CCS o výkonu až 50 kW. Součástí nabídky dobíjecí stanice je také AC nabíjení s konektorem Mennekes umožňujícím nabíjení o výkonu až do 22 kW s dobitím větší části baterie do 2 hodin.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA