Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pyrotechnici chtějí pokračovat v únoru

date_range 27.Led, 2017 featured_play_list Aktuality

 

V úterý 24. ledna odpoledne se velitel zásahu opět po čtvrt roce setkal se starosty obcí, které jsou v těsné blízkosti areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích. Velitel zásahu informuje starosty co tři měsíce. Setkání se zúčastnili starostové obcí Valašské Klobouky, Luhačovice, Haluzice, Vlachovice a zástupce ze Zlínského kraje. Starostové ostatních obcí svou neúčast omluvili. Se zástupci obcí hovořil kromě velitele zásahu, plk. JUDr. Jaromíra Tkadlečka, také ředitel pyrotechnické služby, plk. JUDr. Michal Dlouhý a velitel vrbětického štábu pplk. Mgr. Radim Otýpka.

Velitel zásahu společně s ředitelem pyrotechnické služby seznámili starosty se současným stavem prací, které jsou na nezbytně nutnou dobu zastaveny díky nepřízni počasí a zamrzlé půdě pokryté vysokou vrstvou sněhu. „Aktuální měření ukazuje, že v epicentru je vrstva sněhu vysoká 19 cm a teplota v noci se pohybuje kolem -23 °C. Povětrnostní podmínky ani při nejlepší vůli neumožňují pyrotechnikům provádět ohledání místa činu ani plošnou či hloubkovou pyrotechnickou asanaci. Věříme, že s odbornými pracemi začneme opět začátkem února," uvedla tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Ilustrační foto redakce

Velitel zásahu dále informoval, že od 1. března opět požádá armádní pyrotechniky o spolupráci při plošné asanaci areálu. „Jakmile skončíme s ohledáním prvního epicentra exploze a začneme s prací na ohledání druhého místa činu, s největší pravděpodobností bude nutné na nezbytně nutnou dobu uzavřít některé části komunikací, které jsou v blízkosti skladu č. 12," dodala Monika Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA