Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pyrotechnici dokončují hloubkový průzkum

date_range 28.Dub, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Poslední upravení zapáskované plochy proběhlo z rozkazu velitele zásahu začátkem tohoto týdne. Policejní páska se zákazem vstupu do ohroženého prostoru tak nyní kopíruje nově postavený plot kolem stanoveného střeženého perimetru.

„Od počátku roku jsme díky práci pyrotechniků při hloubkovém i povrchovém průzkumu v areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích zmenšili oblast, do níž je stále zakázán vstup veřejnosti, o více než 360 hektarů. Rozsáhlé pozemky jsme uvolnili jejich majitelům a umožnili jim jejich užívání v plném rozsahu," uvedla tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

 Ilustrační foto PČR

Při hloubkovém průzkumu, který trvá od úterý 5. dubna a bude ukončen v pátek 29. dubna, nalezli policejní a armádní pyrotechnici několik úlomků munice. Pouze pár desítek metrů od rodinných domů v Haluzicích objevili fragment dělostřelecké munice ráže 152 mm. Zejména v posledním týdnu jim jejich práci značně ztěžují vzrostlé náletové dřeviny.

„Za pomoci hasičů a jejich speciální techniky musíme prořezávat dřeviny, tak aby jsme se dostali k půdě, kterou pomocí detektorů propátráváme," dodala Monika Kozumplíková. Současně probíhají intenzivní jednání mezi zástupci všech zainteresovaných stran o dalším postupu záchranných a likvidačních prací v areálu muničních skladů.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA