Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pyrotechnici našli granát 1,5 km od epicentra

date_range 26.Kvě, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Policejní pyrotechnici se i v květnu věnují hloubkové asanaci a povrchovému sběru munice rozházené po předloňských explozích v areálu muničních skladů ve Vlachovicích – Vrběticích. Vzhledem k tomu, že prostor vně postaveného oplocení je již vyčištěný, pracují nyní na sběru munice uvnitř areálu, ovšem na vnějším okraji stanoveného perimetru ve vytipovaných lokalitách.

„Začátkem měsíce našli pyrotechnici granát ráže 122 mm na místě vzdáleném 1500 m od epicentra. Proto členové pyrotechnické komise stanovili, že kvůli bezpečí obyvatel okolních obcí provedou hloubkový pyrotechnický průzkum do vzdálenosti až 1550 m od míst explozí," uvedla tisková mluvčí policistů Monika Kozumplíková.

Pyrotechnici u epicentra výbuchu                    foto: PČR

Další skupina policistů a hasičů kontinuálně pracuje poblíž obou epicenter explozí, kde zpevňuje a opravuje komunikace tak, aby se zde mohla pohybovat terénní vozidla a těžká technika a nově buduje komunikace vedoucí k epicentrům, jelikož budou sloužit jako únikové cesty v případě nepředvídané události.

„Skupina vytváří i zpevněný prostor určený k otáčení těžké techniky a odstavnou plochu pro vozidla poblíž epicenter. Ve výstavbě je také ochranný val, který zvyšuje balistickou ochranu bezpečnostně – logistického zázemí a bude sloužit k dočasnému úkrytu členů týmu pro práci v epicentru," dodala Monika Kozumplíková.

-tz- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA