Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pyrotechnici opět začnou s asanací areálu

date_range 30.Bře, 2015 featured_play_list Aktuality

 

V pondělí 30. března 2015 začne dvacítka policejních a armádních pyrotechniků společnými silami čistit okolí areálu muničních skladů ve Vrběticích od rozházené munice po loňských výbuších. Asanovat prostory budou uvnitř stanoveného perimetru, ovšem na jeho vnějším okraji.

„V činnosti jim nebude bránit ani současně probíhající vyskladňování, kontrola a vývoz munice. Pyrotechnici, kteří budou čistit louky a lesy v okolí obcí a Vlárských strojíren, budou pracovat vždy na protilehlé straně areálu od vyskladňovací skupiny," řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 foto Policie ČR 

V práci bude specialistům pomáhat šest policistů, kteří budou nalezenou munici sbírat a ukládat na určená místa. Pokud bude munice poškozená, nicméně převozu schopná, pyrotechnici ji uloží k pozdějšímu odvozu a likvidaci v trhací jámě v Libavé.

„Jestliže bude munice v takovém stavu, že ji nebude možné odvézt ke zničení na jiné místo, uskladníme ji a následně řízeně zlikvidujeme přímo v areálu muničních skladů, na místě, které k tomuto účelu stanovili pyrotechnici jako nejvhodnější," doplnila mluvčí.

Do dnešního dne opustilo vrbětický areál 84 nákladních vozidel munice a výzbrojního materiálu. Některé z nich putovaly do muničních skladů v Květné na Pardubicku, část z nich si majitelé odvezli k novým zákazníkům, případně do svých vlastních skladů.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA