Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Pyrotechnici začali s likvidací munice

date_range 20.Říj, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Ani v neděli se pyrotechnici nedostali k epicentru výbuchu. Při celodenní práci v severní části areálu bývalých vojenských skladů prozkoumali několik budov. V tomto úseku však po pár desítkách minut narazili na množství munice, rozházené podél budov a skladů.

Výbušniny bylo potřeba zlikvidovat, případně zabezpečit a uložit k převozu. Proto se během dnešního dne opět ozývaly menší detonace z postiženého místa. „Nyní již obyvatelé přilehlých obcí nemusejí mít z výbuchů, které budou v následujících dnech pokračovat, obavy. Likvidace nebezpečné munice je plně pod policejní pyrotechnickou kontrolou," informovala tisková mluvčí policie Monika Kozumplíková. Původní plán, dostat se k epicentru exploze na sto metrů, tedy nevyšel, tentokrát z důvodu množství nalezené munice, kterou bylo potřeba zajistit. „Průzkum areálu bude ještě nějakou dobu trvat. K epicentru exploze bychom se chtěli dostat v nejbližších dnech," řekla mluvčí.

Pyrotechnici prozkoumávají okolí epicentra výbuchu (foto PČR)   …další fotky

Policisté mají ještě stále k dispozici bezpilotní prostředek, tzv. dron. Ten jako předvoj monitoruje místa, kam chtějí následně fyzicky vstoupit pyrotechnici ve speciálních oděvech. Dron disponuje termokamerou, která snímá teplotu přímo v jednotlivých budovách.

„Nadále varujeme obyvatele okolních obcí před přibližováním se k areálu bývalých vojenských skladů. Desítky policistů hlídají čtyřiadvacet hodin denně okolí ve vzdálenosti 1,2 kilometru od ohniska výbuchu," řekla tisková mluvčí.

Stále je k dispozici speciální telefonická linka s číslem 974 666 555. Můžete se na policisty obracet se svými dotazy, ohlášením detonací poškozených objektů či nálezem munice. „V současné době evidujeme 39 poškozených objektů v souvislosti se čtvrteční explozí. Toto číslo stále ještě není konečné," dodala Kozumplíková.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA