Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radní Kašný si prohlédl obnovený zámek ve Slavičíně

date_range 11.Úno, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Prohlídka obnoveného zámku

Krajský radní pro kulturu a památkovou péči Miroslav Kašný v doprovodu Aleny Pospíšilové, vedoucí oddělení památkové péče krajského úřadu, se setkali se starostou Slavičína Tomášem Chmelou, aby se detailně seznámili s památkami města.

 

„Slavičín je město s  bohatou historií a například obnova zámecké budovy tak, jak jsme měli možnost si ji prohlédnout, má značný potenciál výrazně přispět k zviditelnění této části regionu,“ řekl radní Miroslav Kašný.

 

Společně navštívili trojkřídlý jednoposchoďový zámek, který byl v nedávné době adaptován na hotel a pivní lázně. Původně barokní zámek, který je kulturní památkou, je  situován na vyvýšenině bývalého tvrziště na severním okraji centra. Vznikl v přibližné lokací starší již neexistující pozdně středověké tvrze v první polovině 18. století za vlastnictví hraběcí rodiny Illesháziů. Je obklopen krajinářským parkem, který je veřejně přístupný. V r. 1912 se majiteli stali Lambert a Josefa Wichterlovi. Zámek po dobu své existence zaznamenal mnoho změn majetkových i stavebních, přesto je společně s kostelem a farou významnou, doposud stojící historickou stavbou města Slavičína.

 

Obnoveným zámkem provázel jeho majitel

 

„Slavičín patří k nejstarším osadám jižního Valašska a byl vždy biskupským lénem. První písemná zpráva o něm je z r. 1256, kdy Slavičín je v listině biskupa Bruna uváděn jako městečko s trhem, mýtem a kostelem,“ konstatoval starosta Tomáš Chmela.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi