Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radní rozdělili na sport a kulturu dva miliony

date_range 26.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Další téměř dva miliony korun poputují z městského rozpočtu na aktivity vsetínských neziskových organizací působících v oblasti sportu, kultury, práce s dětmi či sociálních aktivit. Vsetínští zastupitelé na svém úterním zasedání schválili rozdělení dotací v rámci programu Velkých grantů, z něhož je financována především celoroční činnost místních spolků.

O finanční podporu z tohoto programu je tradičně velký zájem, nejinak tomu bylo i letos. „V termínu jsme obdrželi celkem 106 žádostí s požadavky téměř čtyřikrát převyšující částku stanovenou na tento dotační program," informoval Pavel Pelc, ředitel Společnosti pro komunitní práci, která má na starosti městské grantové programy.

Devítičlenná hodnotitelská komise nakonec schválila k financování 90 projektů od 64 organizací. „Oblast sportu byla podpořena 790 tisíci, organizace pracující s dětmi obdrží 305 tisíc, sociální oblast 465 tisíc a kultura 320 tisíc korun," naznačil způsob rozdělení grantů místostarosta Lubomír Gajdušek.

Mezi podpořenými organizacemi tak jsou například vsetínská pobočka Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých, Centrum pro seniory ve Vsetíně, Nohejbal klub Vsetín, Valašský šachový klub mládeže, Racketlon klub Vsetín, folklorní soubory Vsacan a Jasénka, Spolek pro zachování valašských tradic a spousta dalších organizací. „Finanční částky byly navrženy v závislosti na tom, jak projekt splňuje kritéria grantového programu, na jeho celkovém rozpočtu i s ohledem na maximální možné částce finančních prostředků k rozdělení," přiblížil způsob rozdělování dvoumilionové částky projektový manažer Společnosti pro komunitní práci Ondřej Sláma.

Podpora neziskového sektoru patří mezi priority města Vsetína. Za poslední tři roky putovalo z rozpočtu města na jeho činnost přibližně sedmdesát milionů korun. I díky tomu má Vsetín jednu z nejhustších sítí organizací působících v oblasti sociálních aktivit, sportu, kultury nebo práce s mládeží.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA