Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice chce komunikovat s podnikateli

date_range 01.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Vedení vsetínské radnice se v příštím období hodlá více věnovat komunikaci s místními podnikateli či firmami, které provozují v městě své aktivity. Společné řešení problémů by mělo přinést větší spokojenost zaměstnavatelů a následně i zaměstnanců.

V oblasti komunikace s občany se uskutečňuje řada akcí, na kterých zástupci města diskutují se svými spoluobčany, ale i členy nejrůznějších neziskových organizací či sdružení, problémy, jež je tíží. Jde o nejrůznější tzv. kulaté stoly, diskuse, ale také kampaně zaměřující se na různé oblasti života. „V této oblasti je aktivita radnice podle nás dostatečná. Určitý dluh ale pociťujeme v rovině komunikace s podnikateli, především pak velkými zaměstnavateli," uvedla starostka Iveta Táborská s tím, že tento dluh hodlá radnice co nejdříve splatit, protože pro spokojený život ve městě je jednou z nejdůležitějších věcí právě zaměstnanost.

 
Komunikovat se zástupci firem vedení radnice hodlá v rámci tvorby strategického plánu rozvoje města, který se bude věnovat řadě oblastí života, z nichž jednou je i podnikání a podnikatelské prostředí. „Již jsme vytvořili pracovní skupinu, ve které jsou zástupci největších zaměstnavatelů, jako jsou například Austin Detonator, Indet Safety Systems, TES, Aspro a další. Na prvních schůzkách jsme si pojmenovali největší problémy, které firmy tíží, a jejichž vyřešení by přineslo větší spokojenost jim i jejich zaměstnancům," přiblížila současný stav starostka. Podle jejích slov se zúčastnění věnovali například problematice bydlení, ale například i kultury a společenského a sportovního vyžití.

„Společným cílem je, aby byli zaměstnanci spokojení a aby zaměstnavatelé měli lidem, které chtějí získat, co nabídnout a motivovat je. A to nejen prací, ale i kvalitním bydlením, možnostmi kulturního vyžití a podobně. Aby je přesvědčili, že má smysl v našem městě zůstat nebo se do něj přestěhovat," vysvětlila Táborská.

Podnikatelé aktivitu vnímají velmi pozitivně. Po prvním „oťukávání", ale nyní přijde na řadu společná práce na uskutečňování plánů a vizí. Pravidelně jednou za tři měsíce by se tedy zástupci zainteresovaných firem a města měli scházet a diskutovat na předem daná témata. „Obě strany tak budou mít čas se na setkání připravit a vybavit se potřebnými informacemi. Tato setkání chceme pořádat ve spolupráci s Agenturou pro ekonomický rozvoj Vsetínska, která s řadou firem již spolupracuje," dodala starostka Iveta Táborská s tím, že klíčovými oblastmi, jež by měly přijít na řadu mezi prvními, jsou hlavně bydlení a doprava.

Vzhledem k rozsahu některých témat, která přesahují pravomoci města, hodlá radnice k jednání přizvat i zástupce kraje, úřadu práce, hospodářské komory či jiných institucí.

Jiří Žůrek

 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA