Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice chce řešit nakládání s odpady

date_range 28.Úno, 2011 featured_play_list Aktuality
 
 
Záměr vybudovat sběrný dvůr podpořilo na únorovém zasedání Zastupitelstvo města Valašské Klobouky. Protože zde dosud funguje jen místo zpětného odběru, které neplní všechny požadované funkce z hlediska shromažďování pestré druhové skladby odpadů, bylo přikročeno k přípravě projektu a žádosti o dotaci na sběrný dvůr. Ten by měl občanům poskytnout dostatečný komfort v odevzdávání papíru, plastu, skla, nápojových kartonů, velkoobjemového odpadu, elektrozařízení, bioodpadu, kovu, baterií, pneumatik a dalších typů odpadu.

„Ve sběrném dvoře budou moci občané odevzdat veškerý druh odpadu s výjimkou nebezpečného, který je ze zákona shromažďován a odevzdáván k odborné likvidaci dvakrát ročně. Projekt počítá s vybudováním účelového místa v areálu kotelny na ulici Luční, kde je zajištěna ideální dostupnost pro veřejnost a také odpovídající provozní parametry," informoval místostarosta Martin Janík. Lokalita dnešního místa zpětného odběru v areálu bývalého Fučkova mlýna na ulici Brumovská by byla nevyhovující jak pro své prostorové omezení, tak i pro potenciální nebezpečí z hlediska umístění v zátopové oblasti. Prostory však mohou najít jiné využití, protože se pro ně připravuje projekt komunitní kompostárny za účelem zpracovávání bioodpadu.

 

Stávající místo zpětného odběru by měl nahradit sběrný dvůr

 
Areál sběrného dvora by zkvalitnil stávající služby systému sběru a využívání odpadů nejen lepšími podmínkami pro odkládání nejrůznějších odpadových materiálů, ale rovněž rozšířenou pracovní dobou. „Narozdíl od stávajícího místa zpětného odběru, které zajišťuje službu pouze jednou týdně ve vyhrazených hodinách, by bylo možné otevřít sběrný dvůr po všechny pracovní dny. Zvažujeme přitom také případný sobotní provoz," doplnil místostarosta. Dvůr by byl vybaven potřebným zařízením, například pojezdovou váhou, kontejnery na všechny druhy odpadu, přístřeškem na elektrospotřebiče a podobně.

Realizace projektu sběrného dvora je podmíněna úspěšností dotačního řízení na Státním fondu životního prostředí. Náklady jsou vyčísleny na 3 miliony korun, z nichž by v případě kladného výsledku žádosti až 90% pokryla právě přidělená dotace. V ideálním případě by sběrný dvůr mohl začít fungovat už v roce 2012.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA