Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice nasadila do své firmy auditory

date_range 30.Říj, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Průběžné výsledky hospodaření Technických služeb Vsetín, s r.o., které jsou stoprocentně vlastněny městem, a finanční analýza společnosti byly jedním z témat posledního jednání vsetínských radních. Technické služby totiž dosáhly v uplynulém roce vysoké ztráty, což představitele města donutilo k razantním opatřením. Jak se ukázalo, ta byla účinná.

Technické služby Vsetín, s.r.o. dosáhly k uplynulému roku téměř patnáctimilionové ztráty, přičemž skoro dvanáct milionů činila ztráta na úseku odpadového hospodářství. Jak jsme již prezentovali, na tomto výsledku se podle ředitele Technických služeb Vsetín Jana Horsáka výrazně podepsal růst nákladů na svoz a uložení odpadu a naopak výrazný pokles příjmů z prodeje recyklovaného odpadu, jehož trh se v důsledku ekonomické krize takřka zastavil. Vedení města však nechalo provést ve společnosti řadu opatření.

 

„Ať už se jednalo o podrobný externí audit, rozpracování finančního plánu na rok 2009 s cílem dosáhnout vyrovnaného hospodaření, zavedení GPS do všech vozidel technických služeb, instalaci speciálního programu na sledování spotřeby mzdových, materiálových a dalších nákladů na jednotlivé zakázky nebo hmotné zainteresovanosti pracovníků společnosti na hospodářském výsledku," jmenovala některá z opatření vsetínská starostka Květoslava Othová. V technických službách se podle starostky chystá také personální audit, jehož cílem je nalézt další rezervy.

Jak se ukazuje, výše uvedená opatření ze strany vedení města přináší výsledky. „K poslednímu srpnu letošního roku jsme evidovali ztrátu ve výši necelých sedmi set tisíc korun zatímco vloni v tuto dobu to bylo skoro osm milionů," informoval ředitel společnosti Jan Horsák s tím, že nebýt rozpadu trhu se separovaným odpadem, hospodaření společnosti by se již pohybovalo v kladných číslech.

Představitelé města jsou tak s průběhem hospodaření technických služeb výrazně spokojenější. „Uvidíme, co nám ještě ukáže personální audit, hospodaření společnosti ovlivní i průběh zimy a dopad chodníkového zákona," uzavřela starostka.

 

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA