Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Radnice ocení celkem třiadvacet sportovců

date_range 25.Bře, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Rekordních třiadvacet sportovců, sportovních kolektivů a trenérů, kteří v uplynulé sezoně dosáhli významných úspěchů, se dočká tradičního ocenění ze strany vsetínské radnice. I letos bude vyhodnocena sportovní osobnost roku. Výběr z nominací schválili na základě doporučení sportovní komise vsetínští radní na své včerejším zasedání.

Poděkování za vynikající reprezentaci města v podobě pamětního listu a upomínkového předmětu přitom získá nejvíce sportovců za poslední tři roky. „Letos jsme totiž obdrželi nejvíce nominací. Na naši výzvu reagovalo celkem čtrnáct sportovních klubů, tělovýchovných jednot a organizací a ty navrhly k ocenění sportovních výkonů svých členů celkem třicet individuálních sportovců, kolektivů a trenérů. To je o polovinu více než například před dvěma lety," informovala vedoucí odboru školství a kultury Věra Goldová.

 
Foto

Nominovány byly mimo jiných i tanečnice oddílu All style unit   foto archiv souboru

 
Všechny doručené návrhy posoudila sportovní komise na základě předem známých kritérií, kterými jsou zejména účast a umístění na mistrovství ČR, účast a umístění na mezinárodní soutěži a reprezentace České republiky. „Pro výběr sportovní osobnosti roku pak posuzujeme mimořádný přínos pro rozvoj sportu a tělovýchovy ve Vsetíně," připomněl další z kritérií předseda sportovní komise Jan Vychopeň.

Cenu nejlepší sportovec roku 2009 tak získá celkem čtrnáct jednotlivců a čtyři kolektivy. Město ocení také čtyři trenéry roku a titul sportovní osobnost si tentokrát převezme jednasedmdesátiletý Jiří Junek, který celý život zasvětil mládeži, ať již jako učitel nebo trenér gymnastiky. Jeho svěřenci získali 40 titulů mistra republiky a jeden z nich se účastnil olympijských her v Moskvě. Junek se tak velkou měrou zasloužil o rozkvět sportovní gymnastiky nejen ve Vsetíně.

Tentokrát však nebude udělena žádná cena fair play za mimořádný osobní čin při sportovním utkání. „Letos nebyl podán žádný návrh na udělení této ceny," vysvětlila Goldová.

Jubilejní, již 10. ročník slavnostního ocenění a předání cen proběhne 15. dubna v 16 hodin v Mramorovém sále vsetínského zámku.

 
Tabulku nominovaných najdete na webu Města Vsetín
 
Eva Stejskalová
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA